Polacy nie sprostali drużynie Mołdawii

ei24
Polacy nie sprostali drużynie Mołdawii ei24
W drugim meczu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy polscy rugbiści przegrali w Gdyni z Mołdawią 25:36 (22:17).

W drugim meczu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy polscy rugbiści przegrali w Gdyni z Mołdawią 25:36 (22:17). Było to pierwsze oficjalne międzynarodowe spotkanie rozegrane przez biało-czerwonych na Narodowym Stadionie Rugby.

Blisko 2,5 tysiąca widzów było świadkami niezwykle emocjonującego pojedynku. Gospodarze (w których składzie grało czterech łodzian) przegrywali 0:7, aby za chwilę wyjść na prowadzenie 17:10. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy reprezentanci Mołdawii doprowadzili do remisu 17:17, jednak tuż przed przerwą, po świetnym kopie Dawida Banaszka na skrzydło, przyłożył Alexander Beccau i po 40 minutach Polacy wygrywali 22:17.

W 59 minucie goście odzyskali prowadzenie. Przyłożenie zaliczył Wiaczesław Titica, podwyższył Alexandr Gagauz i zrobiło się 29:25 dla Mołdawii. Biało-czerwoni ambitnie dążyli do odrobienia strat, jednak w końcówce meczu rywale popisali się zespołową akcją, po której po raz drugi przyłożył Oleg Prepelita.
W pierwszym meczu biało-czerwoni przegrali 9 października w Pradze z Czechami 15:20, natomiast w najbliższą sobotę zmierzą się we Frankfurcie z Niemcami. W dywizji 1B Pucharu Narodów Europy rywalizacja systemem mecz-rewanż toczyć się będzie do 2012 roku. Najlepszy zespół awansuje do dywizji 1A, a najsłabszy zostanie zdegradowany do dywizji 2A.
Polska - Mołdawia 25:36 ; ; ; (22:17).
Punkty:Polska - Beccau 10, Banaszek 10, Siepielski 5.
Mołdawia - Titica 10, Oleg Prepelita 10, Alexandr Gagauz 9, Dumitru Arhip 5, Vadim Cobilas 2.
Polska: Bastien Siepielski (Paweł Grabski), Kamil Bobryk (Tomasz Gołąb), Sławomir Kaszuba (Grzegorz Janiec), Paweł Nowak (Maciej Brażuk), Michał Krużycki, Mateusz Bartoszek, Michał Mirosz (Tom Jankowski), Kacper Ławski, Cedric Vaissiere (Łukasz Szostek), Dawid Banaszek, Alexander Beccau, Wojciech Łukasiewicz, Krzysztof Hotowski, Sergo Kvernadze, Tomasz Stępień.

W drugim meczu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy ; rugbistów Czechy przegrały w Pardze z Belgią 12:24. Niemcy i Holendrzy zainaugurują występy za tydzień. (hof) fot. pap/Adam Warżawa