18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pokonać ból

ei24
Ból jest ostrzeżeniem, że coś złego dzieje się w organizmie. Często jest objawem wielu groźnych chorób, które w porę zdiagnozowane można skutecznie leczyć, chociaż często sam ból jest chorobą.

Aby pokonać przykre dolegliwości, większość z nas przyjmuje leki przeciwbólowe. Stosujemy jeden specyfik i nie łączymy go z innymi. Należy wziąć najpierw jedną tabletkę i odczekać około pół godziny. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Niektórzy jednak nie stosują się do tych zaleceń, ryzykując własne zdrowie. Najszybciej działają leki przeciwbólowe w zastrzykach, następnie czopki doodbytnicze i tabletki musujące.

JAK SIĘ BRONIĆ?
Aby pokonać ból, stosowane są różne zabiegi terapeutyczne przy użyciu specjalistycznych urządzeń oraz leki. - Leki przeciwbólowe dostosowane są do rodzaju i natężenia bólu - mówi dr Anna Żelewska. - Gdy ma on słabe lub średnie nasilenie, chory dostaje niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen, naproksen) lub paracetamol. Stosowane są w dolegliwościach reumatycznych. Lekarze ostrzegają, że leków tego typu nie należy zażywać bez wyraźnych wskazań i w nadmiernych ilościach z byle powodu. Wywołują dolegliwości układu pokarmowego, a niektóre uszkadzają szpik kostny.

Pyralgina

Pokonać ból

Środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Opakowanie 6 tab. Cena ; - 3,80 zł.

Nurofen ultra forte

Pokonać ból

Preparat przeciwbólowy, działa przeciwzapalnie. Opakowanie 10 tab. Cena - 8,90 zł.

Solpadeina

Pokonać ból

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Opakowanie 12 tab. musujących. Cena - 8,20 zł.

Ibuprom max

Pokonać ból

Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Opakowanie 24 tab. Cena - 9,50 zł. (ew)
fot. łukasz kasprzak

Wideo

Dodaj ogłoszenie