POKEMON GO MANUFAKTURA. POKEMON GO ŁÓDŹ. JAK GRAĆ W...

  POKEMON GO MANUFAKTURA. POKEMON GO ŁÓDŹ. JAK GRAĆ W POKEMONY. POKEMON GO ZASADY

  PIJ/abaj/ŁC aip

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  POKEMON GO, POKEMON GO MANUFAKTURA, POKEMON GO POLSKA, JAK GRAĆ W POKEMONY, POKEMON GO PORADNIK, POKEMON GO ANDROID
  1/28
  przejdź do galerii

  POKEMON GO, POKEMON GO MANUFAKTURA, POKEMON GO POLSKA, JAK GRAĆ W POKEMONY, POKEMON GO PORADNIK, POKEMON GO ANDROID ©Łukasz Kasprzak/Polskapresse

  Wybierających się w sobotę do Manufaktury ostrzegamy: możecie wpaść w tłum poszukiwaczy... pokemonów. Na Facebooku zwołują się na godz. 16. Zważywszy na rozmiary pokemanii, która ogarnęła także nasz kraj, lepiej mieć to na uwadze. Gra polega na szukaniu POKEMONÓW. Gracz po ŚCIĄGNIĘCIU APLIKACJI POKEMON GO rusza na poszukiwania. W telefonie załącza się kamera. Na ekranie widać obraz rzeczywisty i strzałki/kursory, które podpowiadają, w którą stronę szukać POKEMONA. Gdy się go znajdzie, obraz wirtualnego POKEMONA nakłada się na obraz rzeczywisty widziany w telefonie. Wtedy trzeba kliknąć piłką/kulą w POKEMONA i już...  POKEMON GO CO TO ZA GRA?


  Pokémon GO zdobywa coraz więcej zwolenników. Zadaniem graczy jest łapanie bajkowych stworków, które pokażą się na interaktywnej mapie wyświetlanej na smartfonach po uruchomieniu aplikacji. Każda osoba walczy o zdobycie jak największej ilości punktów aby być wysoko w rankingach. Pokemony można następnie trenować i wykorzystywać do walk ze stworkami innych graczy.

  Głównym atutem aplikacji jest konieczność wyjścia na zewnątrz, ponieważ pokemony są ukryte w różnych miejscach w mieście.
  Łodzianie postanowili zintegrować się jako grupa graczy i utworzyli na facebooku wydarzenie zachęcające do spotkania i łapania pokemonów na jednym obszarze. Termin wydarzenia to sobota, 23 lipca, o 16:00. Zbiórka odbędzie się w Manufakturze.

  * Świat oszalał na punkcie gry Pokemon Go
  * Również w Łodzi łowców pokemonów przybywa z dnia na dzień
  * w planach na sobotę jest pierwsze wspólne łapanie stworków w Manufakturze.


  Gra Pokemon GO autorstwa studia Niantic w oszałamiającym tempie zrobiła światową furorę. Wydana 6 lipca pod względem liczby pobrań w kilka dni pokonała popularną aplikację randkową Tinder i ponoć prześcignęła już Twittera. W Polsce jest w oficjalnej dystrybycji dopiero od kilku dni, lecz sprytni gracze wykorzystując proste sztuczki instalowali ją już wcześniej. Głównym powodem dla którego pokemania rozprzestrzenia się w tak oszałamiającym tempie jest oryginalny sposób wykorzystania w niej tzw. rozszerzonej rzeczywistości, która spaja w jedność wirtualną rzeczywistość gry z realnym światem.

  POKEMON GO JAK GRAĆ


  Od 16 LIPCA można pobrać aplikację Pokemon Go w Polsce. Premiera Pokemon GO już w naszym kraju. POKEMON GO - JAK GRAĆ? Gracz, który ściągnie sobie ZA DARMO aplikację Pokemon Go, zaczyna zabawę. Polega ona na chodzeniu po mieście, parkach, skwerach, ulicach i szukaniu...pokemonów. Na ekranie telefonu pokazują się trasy (w formie mapki, jak w GPSie), po których gracz chodzi. W pewnym momencie pokazuje mu się pokemon. Gracz musi w niego kliknąć. Pokemon GO to gra na telefony z systemem Android. Za pomocą kamery rejestrowany jest otaczający gracza świat, a następnie nakładane na niego są trójwymiarowe obiekty i postacie.

  POKEMON GO PORADNIK  POKEMON zostaje nałożony na obraz pokazywany przez kamerę telefonu. Gracze więc chodzą po ulicach wpatrując się w ekrany swoich telefonów i wypatrują, gdzie pojawi się POKEMON.

  - Najfajniejsze w tej grze jest to, że wymaga wyjścia z domu - uważa 14-letni Janek, posiadacz już 30 pokemonów (jest ich łacznie 151). - Nawet będąc w wirtualnej rzeczywistości trzeba wyjść w prawdziwy świat i bawić się razem z kolegami.

  Występujące w grze pokemony są wirtualne (widać je tylko na ekranie smartfona), ale „łapać” je trzeba w prawdziwym świecie - na ulicach, placach, między blokami, w miejscach czasem zupełnie nieoczekiwanych. Stworki lubią miejsca takie jak parki i inne tereny rekreacyjne, niektóre występują tylko w wybranych okolicach, np. w pobliżu wody. Aplikacja (tylko wtedy, gdy jest włączona razem z GPS) trochę w łowach pomaga, informując gracza wibracją telefonu, że zbliża się do potworka. Kiedy pojawi się na ekranie można go złapać używając pokeballa - specjalnej piłeczki, którą trzeba stwora „trafić” (a to nie zawsze się udaje) na wyświetlaczu telefonu.

  POKEMON GO PRZEDMIOTY:


  W Pokémon GO mamy dostęp do sporej ilości przedmiotów. Gdzie można je zdobyć?
  • Poké Ball – podstawowy przedmiot, służący do łapania Pokémonów. Dostępny od początku gry. Otrzymujemy je podczas zdobywania kolejnych poziomów i przy odwiedzonych PokéSpotach. Do kupienia w sklepie za PokéCoins.
  • Ultra Ball – dotychczas najlepsza wersja Poké Balla w grze, dostępna dla graczy od 20 poziomu. Utrzymywana przy zdobywaniu kolejnych poziomów i na PokéSpots.
  • Great Ball – ulepszona wersja Poké Balla, zwiększająca szanse na złapanie Pokémona. Dostępny od 12 poziomu. Do zdobycia na PokéSpots i poprzez wbijanie poziomów.
  • Super Potion – ulepszona wersja Potiona, przywraca 50 HP. Dostępny od 10 poziomu, do zdobycia w tej sam sposób co zwykły Pioton.
  • Potion – pozwala uleczyć naszego Pokémona o 20 HP, nie działa na Pokémony, których HP spadło do 0. Dostępny od 5 poziomu, do zdobycia poprzez wbijanie poziomów i na PokéSpots.
  • Hyper Potion – dotychczas najsilniejszy z Potionów, przywraca Pokémonowi 200 HP. Dostępny od 15 poziomu na PokéSpots i przy level upach.
  • Revive – przywraca przytomność i połowę punktów życia Pokémona, którego HP spadło do 0. Dostępny od 5 levela na PokéSpots i poprzez wbijanie poziomów.
  • Max Revive – silniejsza wersja Revive, przywraca Pokémona do pełnego zdrowia.
  • Razz Berry – użyta na Pokémonie, którego próbujemy schwytać, zwiększa nasze szanse na sukces. Dostępna od 8 levela na PokéStops i poprzez wbijanie poziomów.
  • Lure Module – działa podobnie jak Incense, jednak można go użyć wyłącznie na PokéSpots, które przez 30 minut stają się miejscem, do którego lgną Pokémony. Efekt jest widoczny dla wszystkich graczy. Do zdobycia w sklepie i poprzez level upy.
  • Lucky Egg – podwaja zdobywane punkty doświadczenia (ze wszystkich źródeł) na 30 minut. Do zdobycia w sklepie i poprzez wbijanie poziomów.
  • Bag Upgrade – do kupienia w sklepie. Zwiększa pojemność naszego plecaka na przedmioty o 50.
  • Egg – jajo, z którego po umieszczeniu w inkubatorze i przejściu z telefonem zaznaczonej ilości kilometrów (2, 5 lub 10), wykluwa się Pokémon. Dostępne od początku gry, można je znaleźć na PokéSpots.
  • Egg Incubator – inkubator, służący do wykluwania jaj. Jeden, z nieskończoną ilością użyć, otrzymujemy na początku gry. Kolejne można znaleźć w sklepie lub zdobyć podczas wbijania poziomów, jednak znikają one po 3 użyciach.
  • Incense – po użyciu przyciąga Pokémony do lokacji gracza. Dostępny w sklepie i przy wbijaniu poziomów.
  • Pokémon Storage Upgrade – zwiększa pojemność zbioru Pokémonów o 50. Do kupienia za PokéCoins.
  • Camera – aparat, który otrzymujemy na początku gry. Pozwala robić zdjęcia napotkanym Pokémonom.
  • Stardust – używany do wzmacniania i ewoluowania Pokémonów. Zdobywamy go przy łapaniu Pokémonów i przy utrzymywaniu gyma przez ponad 21 godzin.


  Takich pokeballi dostaje się na starcie 100, potem trzeba się w nie zaopatrzyć. To można zrobić w PokeStopach (punktach zaopatrzeniowych), zlokalizowanych koło pomniejszych zabytków, pomników, tablic informacyjnych itp. Twórcy gry twierdzą, że przynajmniej jeden PokeStop ma każda, nawet najmniejsza miejscowość figurująca na mapie.

  Innymi ważnymi miejscami w Pokemon GO są PokeGymy, jakie stanowią biblioteki, ratusze, muzea, uniwersytety, kościoły i kaplice. W nich można toczyć pojedynki z pokemonami innych graczy.

  Na internetowej mapie, na którą gracze sami nanoszą PokeStopy, Poke Gymy i popularne miejsca występowania pokemonów (zdjęcie powyżej), w Łodzi widnieje ich ponad 700, w Zgierzu - 96, w Lutomiersku - 4. Ale pokemony można łowić także w lasach koło Grotnik, czy choćby przed remizą tamtejszej OSP.

  POKEMON GO ANDROID JAK ŚCIĄGNĄĆ  Gra Pokemon Go jest dla posiadaczy smartfonów z systemem ANDROID, Pokemon Go można zainstalować z portalu APK Mirror. Należy wejść na stronę kliknąć pobieranie pliku APK. Następnie zainstalować plik APK na Androidzie. Jeśli będzie blokada, wtedy trzeba aktywować opcję instalacji z nieznanych źródeł. To wszystko. POKEMON GO zostanie zainstalowany. Można szukać POKEMONA!

  Grę można pobrać z nieoficjalnych źródeł lub założyć konto w innym kraju. Wtedy grę POKEMON GO będzie można pobrać. Wówczas Pokemon Go apka będzie dostępny dla każdego.

  Grę POKEMON GO można pobrać w sklepie Google Play, wystarczy kliknąć na nazwie sklepu Google Play lub Apple App Store, zalogować się, kliknąć „Zainstaluj” i wybrać urządzenie, na którym ma pojawić się Pokemon GO. Aplikacja zajmuje 50 MB.

  Co do PokeStopów i PokeGymów - ich mapa bazuje na punktach dodanych przez graczy Ingress, gry z 2012 r. ze studia Niantic, będącej protoplastą Pokemon Go. Autorzy Ingressa poprosili użytkowników, by podawali w grze ciekawe punkty w swoich miastach. Tak zebrano listę 15 mln propozycji lokacji, z których do Pokemon Go wybrano 5 mln. Na razie nie ma możliwości ich dodawania przez graczy. Można natomiast zgłaszać PokeStopy i PokeGymy w miejscach niebezpiecznych.

  Bo gra nie jest do końca bezpieczna. Notowano już przypadki potrąceń przez graczy łąpiących pokemony przez auta. W USA zginął kierowca, który chwytał stworki w czasie jazdy. Podobno z gry korzystają przestępcy, którzy polują na graczy. W Sydney policja była zmuszona użyć armatek wodnych do przegonienia setek fanów pokemonów zgromadzonych przy PokeStopie. W Nowym Jorku setki pokemaniaków mało nie stratowały się, gdy w Central Parku pojawił się rzadki pokemon Vaporeona.


  Inna sprawa, że pokemony pojawiają się w niestosownych miejscach. Do twórców gry apelowała już w tej sprawie dyrekcja oświęcimskiego Muzeum Auschwitz. Podobny problem ma waszyngtońskie Muzeum Holokaustu, gdzie są aż trzy PokeStopy.
  POKEMON GO. POKEMON GO ANDROID, POKEMON GO PORADNIK, POKEMON GO PRZEDMIOTY

  Pokemon Go. POKEMON GO android, POKEMON GO Polska, POKEMON GO PORADNIK

  Od dziś Pokemon GO już w Polsce! Zobacz gdzie i jak... Gwiazda Euro 2016 poluje na pokemony [FILM]

  Światowe Dni Młodzieży 2016. KIEDY? GDZIE? PROGRAM

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (38)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A

  A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To teraz mocarz już nie będzie potrzebny do ganiania stworów. A szkoda bo można było łatwo odróżnić tych po paleniu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak sobie wyobrażam bramę przed izbą przyjęć w Tworkach

  Roztyty 43 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POKEMON GO MANUFAKTURA. POKEMON GO ŁÓDŹ. JAK GRAĆ W POKOMONY. POKEMON GO ZASADY Czytaj więcej: http

  Łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  Wczoraj kiedy poszłam do parku staromiejskiego w Łodzi ze zdziwieniem i zaskoczeniem zobaczyłam tłumy młodzieży. Zaczęłam się zastanawiać czy to jakiś zlot młodzieży polskiej, czy jakaś inna...rozwiń całość

  Wczoraj kiedy poszłam do parku staromiejskiego w Łodzi ze zdziwieniem i zaskoczeniem zobaczyłam tłumy młodzieży. Zaczęłam się zastanawiać czy to jakiś zlot młodzieży polskiej, czy jakaś inna impreza. Okazało się, że było to polowanie na pokemony. Młodzi sympatyczni młodzi ludzie biegali po parku z telefonami po parku z komórkami w rękach. Widać, że bawili się świetnie. Miło było popatrzeć na te uśmiechnięte buzie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wow! Wow!Wow!Gołąbki lecą same do gąbki.

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Zapolowali na gołębie. Sąd ich skaże. A taki koteczek, pieseczek może sobie na gołąbki polować a człowieczek już nie .A dla czemu? Natomiast polowanie na Pokemony bezkarne jest. Najrzadsze na...rozwiń całość

  Zapolowali na gołębie. Sąd ich skaże. A taki koteczek, pieseczek może sobie na gołąbki polować a człowieczek już nie .A dla czemu? Natomiast polowanie na Pokemony bezkarne jest. Najrzadsze na świecie Pokemony przebywają w polskim Sejmie. Rewelacja. Do złapania są pokemony psychiczne czyli pokemon Pawłowicziu , Niesiołzander, Kempozaur. Pokemony lodowe Petruzard i Szydłowag i największy że wszystkich Kaczander a także pokeposeł ognia Kukizkachu! Gońcie ich...Więcej na sklave.manifo.com zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pokemon grać. Pokemon artykuł. Co to jest Pokemon? Pokemon Express Pudel Ilustrowany

  Redaktor Pokemon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Pokemon Go, Pokemon grać, Pokemon ja czytać. Bardzo fajny artykuł Pokemon grać. Ja lubię czytać Pudla Ilustrowanego. Pokemon, jak grać. Coraz lepiej się czyta tą gazetkę. Pokemon Go. Takie teksty...rozwiń całość

  Pokemon Go, Pokemon grać, Pokemon ja czytać. Bardzo fajny artykuł Pokemon grać. Ja lubię czytać Pudla Ilustrowanego. Pokemon, jak grać. Coraz lepiej się czyta tą gazetkę. Pokemon Go. Takie teksty dla botów bardzo fajnie się czyta. Pokemon grać, Pokemon co to jest. Pokemon Express Google SPAM. Pokemon Black Hat Seo, Pokemon grać.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to jest POKOMON?

  Redaktor Pokemon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Swoją drogą, redaktorze Makumbo, co to są te tytułowe Pokomony? W przeciwieństwie do tego jak piszecie, niektórzy czytają uważniej od waszego redaktora. Rozumiem, że jak się tyle razy wymienia...rozwiń całość

  Swoją drogą, redaktorze Makumbo, co to są te tytułowe Pokomony? W przeciwieństwie do tego jak piszecie, niektórzy czytają uważniej od waszego redaktora. Rozumiem, że jak się tyle razy wymienia jedno słowo kluczowe, to można się pomylić. Zgłosiłem do googla waszą stronę, bo tych artykułów człowiek już nie może czytać. Zmieńcie "speca" od SEO, bo sieczka z tych artykułów przerasta już nawet wasz poziom pisania...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !!!

  Iż polacy nie gęsi... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  Kolejna idiotyczna pseudo-moda!!! Jakiś cwaniak robi kasę a stado baranów wyłączyło myślenie !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  !!!

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Kolejna pseudo-moda z zachodu !!! Jakiś cwaniak robi kasę a stado baranów wyłączyło myślenie !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeśli w środku nocy spotkacie na swej drodze

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  podejrzaną grupę, to na pewno nie menele, którzy mogą was pobić i okraść.
  To nocni poszukiwacze Pokemonów!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pokemon

  Alfi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  Znalazłem bardzo fajny sposób na pokecoinsy oraz pare innych super rzeczy :D Zacząłem grać pare dni po znajomych, a dzięki temu już ich o wiele wyprzedziłem :) Łapcie ludzie...rozwiń całość

  Znalazłem bardzo fajny sposób na pokecoinsy oraz pare innych super rzeczy :D Zacząłem grać pare dni po znajomych, a dzięki temu już ich o wiele wyprzedziłem :) Łapcie ludzie http://d5h.pl/r/zSPpokemon-go
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Uwaga dla grających!

  yoyo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Najwięcej POkemonów i pesli jest na na Piotrkowskiej104 i u wujka marszałunia naszego kochanego,na Piłudskiego 8-Tam zdobędziesz punkty BEZ WYSIŁKU(jeśli jesteś protegowanym,bądź POciotem owych)!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie odzywaj się pisuarze

  INNY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Wszędzie widzisz politykę??? To znaczy, ze masz psychoze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo