Pokaz kocich piękności w Sukcesji

Materiał informacyjny
Blisko sto pięknych kotów rasowych będzie można podziwiać w najbliższą sobotę, 15 lutego w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja. Podczas pokazu kociej arystokracji swoje wdzięki i grację zaprezentują przedstawiciele m.in. takich ras, jak maine coon, devon rex, ragdoll, syberyjska, brytyjska, norweska leśna, sfinks i selkirk rex. Będą zarówno dorosłe koty, jak i kocięta, krótko- i długowłose, o przeróżnym umaszczeniu. Spośród prezentowanych piękności zwiedzający wybiorą kota publiczności.

Pokaz rasowych mruczków to także okazja do ciekawego spędzenia wolnego czasu w rodzinnym gronie, organizatorzy przygotowali bowiem mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Odbędą się m.in. konkursy o kociej tematyce – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Dzieci z pewnością chętnie skorzystają z możliwości malowania buziek. Do dyspozycji zwiedzających będą specjaliści weterynarii, którzy udzielą wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad, jak dbać o zdrowie kotów i innych domowych pupili.
Będzie też sposobność porozmawiania z hodowcami i dowiedzenia się o zwyczajach, cechach oraz pielęgnacji poszczególnych ras.
Z kolei pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi opowiedzą o pracy z egzotycznymi zwierzętami oraz zorganizują m.in. w ciekawe quizy.
Na specjalnych stoiskach będzie też można kupić karmę, zabawki, legowiska, drapaki i inne akcesoria dla kotów.

Sobotnie wydarzenie w Sukcesji ma także na celu propagowanie pomocy zwierzętom bezdomnym i wolno żyjącym, dlatego wezmą w nim udział fundacje „Koci Świat” i „Przytul Kota”, działające na ich rzecz. Współorganizatorami są Polska Federacja Felinologiczna Felis Polonia i Supreme Cat Club w Łodzi.

Pokaz jest organizowany z podwójnej okazji: Światowego Dnia Kota oraz walentynek, które Sukcesja obchodzi pod hasłem „Z miłości do kotów”. Odbędzie się on w godz. 12:00-18.00 na poziomie -1. Wstęp jest bezpłatny.

Bliższe informacje są dostępne na stronie internetowej www.sukcesja.eu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie