Pogoń - Widzew 2:1. Pogoń była lepsza, choć Widzew też strzelił dwa gole

Pogoń Szczecin Widzew Łódź. W piątek o godzinie 20 na stadionie w Szczecinie rozpoczął się mecz Widzewa z Pogonią. Zapowiadało się ciekawe widowisko sportowe.

Pogoń Widzew na żywo

Wynik meczu Pogoń Widzew 2:1

Koniec meczu. Po bardzo dobrym meczu Widzew przegrywa, tak jak w minionym sezonie. Też prowadził, też po golu Bartłomieja Pawłowskiego, też później stracił dwa gole. Łodzianie walczyli, postawili się Pogoni, ale niestety wracają do Łodzi bez punktów. Pogoń była lepsza i co ważne skuteczniejsza.
90+5 min. Strzał Ciganiksa, ale w nogi defensorów Pogoni
90+5 min. Milos dośrodkował, Ravas głową, ale gola nie ma
90+4 min. Ravas w polu karnym Pogoni. Jeszcze jeden róg
90+4 min. Milos wywalczył róg dla Widzewa
90+3 min. Faulował Shehu, wolny dla Pogoni
90+1 min. Gamboa strzelał, blokował Hanousek. Róg dla Pogoni. Gospodarze grają krótko, szanują piłkę
90 min. Sędzia przedłuża mecz o 5 minut
90 min. 20.024 kibiców na trybunach stadionu Pogoni
88 min. Za dyskusje z sędzią żółtą kartką ukarany trener Pogoni
87 min. Rondić strzelał, ale został zablokowany
86 min. Zmiana w Widzewie: Rondić za Nunesa
85 min. Mecz kończy się podczas padającego deszczu
85 min. Zmiana w Pogoni. Koulouris schodzi, Lisowski za niego
84 min. Dobra akcja Widzewa. Zbyt długo zwlekał ze strzałem Ciganiks, później Shehu strzelił niecelnie
83 min. Łódzki Widzew ole! - skandują kibice z al. Piłsudskiego
80 min. Milos za Stępińskiego, Ciganiks za Terpiłowskiego
79 min. Szota interweniował, róg dla Pogoni. Strzelał Gamboa, blokował Hanousek
79 min. Milos i Ciganiks gotowi do wejścia
77 min. Sanchez strzelił prosto w ręce bramkarza Pogoni. Była okazja do wyrównania
75 min. Kurzawa za Zahovicia w drużynie Pogoni
74 min. Sanchez po gwizdku strzelił do siatki, ale wcześniej był faul na piłkarzu Pogoni
71 min. NIEUZNANY GOL DLA WIDZEWA. Po dośrodkowaniu Nunesa Terpiłowski strzelił szczupakiem głową do siatki. Jest analiza VAR. Niestety nie ma bramki. Nunes był na pozycji spalonej
69 min. Znów róg dla Pogoni. Ravas piąstkuje
68 min. Grosicki z wolnego trafił w poprzeczkę bramki Widzewa
67 min. Spotkanie wymknęło się widzewiakom spod kontroli
64 min. GOL DLA POGONI. Koulouris zagarnął dośrodkowaną z lewej strony piłkę i wpadł razem z obrońcą Widzewa Da Silvą do bramki
62 min. Opuścił boisko Przybułek, za niego wchodzi Kun. Za Alvareza wchodzi Shehu. W Pogoni Gorgon za Bichakhchyana oraz Wędrychowski za Łęgowskiego
60 min. Kapitalne uderzenie Fabio Nunesa z woleja w spojenie słupka z poprzeczką. Jaka szkoda!
59 min. Sanchez wywalczył róg
58 min. Bramkarz Pogoni łapie dośrodkowanie Stępińskiego
57 min. Wolny dla Widzewa z 16 metrów. Złe dośrodkowanie
55 min. Da Silva wybił na róg. Widzew broni się kurczowo. Ravas zacznie od bramki
53 min. Korner dla Pogoni, piłka wybita, ale jeszcze jeden róg. Wybijamy piłkę, ale znów atakuje Pogoń
52 min. Silva uprzedził Ravasa, Portowcy mają coraz większą przewagę
48 min. Obie drużyny bez zmian w składach
46 min. GOL DLA POGONI. Zahović strzelił głową pod poprzeczkę nad Ravasem i tak padło wyrównanie. Fatalny początek drugiej połowy
Druga połowa rozpoczęta
Koniec pierwszej połowy. Kibice Widzewa cieszą się z prowadzenia 1:0.
45+3 min. Przybułek minął się z piłką, było blisko gola, a jest róg. Kolejny korner dla Widzewa, ale z drugiej strony
45+2 min. Ravas bohaterem. Zatrzymał Grosickiego
45 min. Sędzia dołożył 4 minuty do pierwszej części meczu
44 min. Róg dla Widzewa. Nunes wykonał korner, ale bramkarz Pogoni łapie piłkę
43 min. Nunes ukarany żółtą kartką
41 min. Fura szczęścia widzewiaków. Koulouris strzelał piętą, ale obok
40 min. Kapitalna interwencja Ravasa
39 min. Kapitan Widzewa gotowy do gry - nic groźnego się nie stało
37 min. Koutris fauluje Stępińskiego i zostaje ukarany żółtą kartką. Potrzebna pomoc medyczna
37 min. Bramkarz Pogoni na raty łapie piłkę
33 min. Ravas broni strzał Bichakhchyana
29 min. Zabrakło precyzji Przybułkowi
26 min. Szota wygarnął piłkę rywalowi w ostatniej chwili
25 min. Mamy szczęście. Najpierw Ravas, później Stępiński wybijają piłkę z pustej bramki
25 min. Głośny doping kibiców: RTS, RTS
23 min. Luis da Silva blokuje i jest korner. Nie ma zagrożenia dla bramki łodzian
21 min. Bardzo dobra interwencja Alvareza. Pogoń nie ma pomysłu na Widzew
16 min. Widzewiacy szanują piłkę
12 min. Gra wznowiona. Terpiłowski wywalczył róg. Tracimy piłkę i jest kontra Pogoni
10 min. Gra zatrzymana. Brawa kibiców obu drużyn dla Roberta Dymkowskiego, który cierpi na poważną chorobę. Były piłkarz Pogoni i Widzewa jest obecny na meczu...
9 min. Z rogu Grosicki - bardzo niecelnie
8 min. Gospodarze blisko, na szczęście piłka przeleciała obok słupka
7 min. Strzelał Alvarez, ale za wysoko
4 min. GOL DLA WIDZEWA. PAWŁOWSKI. Debiutant Przybułek dostał piłkę od Alvareza, zagrał z lewej do środka, podanie przedłużył Sanchez, a Pawłowski wykończył całą akcję. Brawo. Debiutant ma duży udział w zdobytej bramce.
3 min. Minął się z piłką Łęgowski, Ravas zacznie grę
3 min. Jeszcze jeden róg, trzeci z rzędu. Aż strach przypominać słynne piłkarskie powiedzenie
2 min. Strzelał Bichakhchyan - róg dla Pogoni. Zablokowany strzał Łęgowskiego, kolejny róg
1 min. Jordi Sanchez był prawie w sytuacji sam na sam, zgubił piłkę, ale i tak był na spalonym.
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy! Atmosfera na stadionie doskonała

Godz. 19:59. Widzewiacy zagrają w złotych barwach strojów, Portowcy w swoich tradycyjnych granatowo-bordowych

Godz. 19.58: Stadion jest wypełniony po brzegi - na trybunach zasiądzie 21 tys. widzów. Wśród nich 1.100 kibiców Widzewa, którzy przyjechali pociągiem specjalnym.

Godz. 19.55: Bukmacherzy tak typują: wygrana Pogoni 1.63, remis 3.95, wygrana Widzew 5.00.

Godz. 19.50: Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź mówił przed meczem: „Chciałbym, żebyśmy w końcu wygrali. Najpierw przegraliśmy po bardzo dobrym meczu w Szczecinie, wiosną podobnie, po wielu sytuacjach mieliśmy tylko remis. Mam nadzieję, że wrócimy z pełną pulą”.

Godz. 19.40: Mecz poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa, syn byłego piłkarza drużyny Kazimierza Górskiego Adama Musiała. W minionym sezonie gwizdał Widzewowi dwukrotnie: raz w Łodzi w meczu z Zagłębiem Lubin (3:0) i raz na wyjeździe w meczu z Radomiakiem w Radomiu (1:3).

Godz. 19.35:Stawką meczu jest... pozycja lidera PKO Ekstraklasy. Spotkanie Pogoń - Widzew zamyka drugą kolejkę. Na czele są Lech Poznań (wygrał z Radomiakiem Radom 2:0) i Zagłębie Lubin - po 6 punktów. Pogoń ma 3 (po wygraniu z Wartą 1:0), Widzew też ma 3 punkty (po 3:2 z Puszczą).

Godz. 19.30: Pogoń w czwartek grała w Belfaście z Linfield w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Wygrała 5:2. Gole zdobyli: Kamil Grosicki z rzutu karnego, João Gamboa, Mariusz Malec, Efthýmis Kouloúris i Mariusz Fornalczyk. Rewanż zostanie rozegrany 3 sierpnia o godz. 18:00 w Szczecinie.

Godz. 19.25: W Pogoni tylko jedna zmiana w porównaniu z meczem w eliminacjach Ligi Konferencji z Linfield. Za Marcela Wędrychowskiego gra Vahan Bichakhchyan, który strzelił Widzewowi gola w Szczecinie w poprzednim sezonie.

Godz. 19.20: Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź całkowicie zaskoczył składem. Za Dominika Kuna wystawił 19-letniego Filipa Przybułka. To debiutant, wychowanek MKS Żory i Akademii Widzewa. Występował w czwartoligowych rezerwach Widzewa.

Godz. 19.15: Pogoń Szczecin: Dante Stipica – Linus Wahlqvist, Danijel Loncar , Mariusz Malec, Leonardo Koutris – Vahan Bichakhchyan, Joao Gamboa, Mateusz Łęgowski, Luka Zahović, Kamil Grosicki – Efthimis Koulouris. Rezerwowi: Bartosz Klebaniuk, Wojciech Lisowski, Leo Borges, Paweł Stolarski, Rafał Kurzawa, Marcel Wędrychowski, Olaf Korczakowski, Alex Gorgon, Mariusz Fornalczyk.

Godz. 19.10: Widzew zagra w składzie: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Luis da Silva, Ernest Terpiłowski, Bartłomiej Pawłowski, Marek Hanousek, Fran Alvarez, Filip Przybułek, Fabio Nunes, Jordi Sanchez,
Rezerwowi: Jan Krzywański - Mateusz Żyro, Juljan Shehu, Mato Milos, Andrejs Ciganiks, Dominik Kun, Paweł Zieliński, Antoni Klimek, Imad Rondić. Poza kadrą na to spotkanie znaleźli się Jakub Szymański, Dawid Tkacz, Hubert Lenart, Kristoffer Normann Hansen, Kamil Cybulski i Ignacy Dawid.

Kibice Widzewa wierzą, że po dobrym początku i zwycięstwie na własnym stadionie z Puszczą, również w wyjazdowym meczu zbiorą punkty. Ale łatwo na pewno nie będzie, ponieważ Pogoń jest w bardzo dobrej formie.
Od początku sezonu pokazuje dobrą formę. Zespół z województwa zachodniopomorskiego zanotowali trzy zwycięstwa w etapie przygotowawczym, pokonując Chojniczankę (1:0), Farul Konstanca (2:1) oraz Wartę Poznań (3:0). Jeszcze przed inauguracją nowych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy przegrali z Hansą 0:2.
W pierwszej kolejce Portowcy zmierzyli się z Wartą Poznań, z którą ponownie wygrali, ale tym razem 1:0.

Po raz ostatni oba zespoły grały ze sobą w 28 stycznia tego roku. Wówczas spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Widzew do remisu doprowadził w końcówce rywalizacji. Ogólnie w czterech ostatnich spotkaniach między oboma zespołami Pogoń wygrała dwa razy, łodzianie raz i jedno starcie zakończyło się remisem.