Pogoń - Widzew 1:1. Remis po niezłej grze [zdjęcia, film]

hof
W pierwszym spotkaniu 22 kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała z Widzewem 1:1.

Pogoń - Widzew 1:1- bramki meczu - zobacz film

Spotkanie zakończyło się zasłużonym remisem, a mecz mógł się podobać. Był dynamiczny i szybki, a obydwie drużyny wypracował sporo sytuacji i przeprowadziły wiele ciekawych akcji.

W pierwszej części spotkania gospodarze wykazali większą determinację w dążeniu do zdobycia gola. Pogoń stworzyła wiele klarownych sytuacji, ale łodzianie długo zdołali zachować czyste konto.
Pogoń objęła prowadzenie po rzucie karnym. W polu karnym Adama Frączczaka faulował Denis Kramar. Pewnym egzekutorem jedenastki był Edi Andradina.

Widzewiacy mieli też swoje sytuacje, po których powinni się cieszyć ze zdobycia gola. W pierwszej części wyśmienitą sytuację zaprzepaścił Thomas Phibel, który z bliska nie trafił głową do siatki.
Po przerwie doskonałej okazji sam na sam z bramkarze Pogoni nie wykorzystał Mariusz Stępiński. Na szczęście młody widzewiak zrewanżował się w 77 minucie, kiedy to zdobył gola, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Kramara z lewej strony boiska. Później łodzianie dążyli do wywalczenia trzech punktów, ale nie udało się tego dokonać.

Warto odnotować, że wiosenną Pogoń jest nadal bez zwycięstwa. Pierwszy drobny sukces (po dwóch wcześniejszych porażka) zanotował nowy trener drużyny Dariusz Wdowczyk.

Pogoń - Widzew 1:1 (0:0)

1:0 - Andradina (56, karny), 1:1 - M. Stępiński (77)
Widzew: Mielcarz - Broź, Phibel, Abbes, Kramar - Kaczmarek (75, Jonczyk), Bartoszewicz (46, Dudek), Okachi, Batrović (58, Nowak), Pawłowski - M. Stępiński.