Pogoń Szczecin - TME SMS 1:2. Mistrzynie Polski z Łodzi w efektowny sposób odrobiły straty z nawiązką

Bartosz Kukuć
grzegorz gałasiński
W 21. kolejce ekstraligi piłkarek nożnych TME SMS pokonały w Szczecinie tamtejszą Pogoń 2:1 (0:1). Ozdobą tego spotkania były bez wątpienia oba gole dla drużyny z Łodzi.

Kibice aktualnych mistrzyń Polski mieli prawo odczuwać niepokój przed wyprawą podopiecznych trenera Marka Chojnackiego do północno-zachodniej części kraju. W rozegranym na stadionie Widzewa starciu z GKS Katowice łodzianki uległy bowiem 1:3, co sprawia, że to drużyna z Górnego Śląska jest już dosłownie o krok od wywalczenia złotego medalu.

Mecz w Szczecinie rozpoczął się fatalnie dla zespołu z Łodzi. Już w 7 minucie szczecinianki wyszły bowiem na prowadzenie po bramce Natalii Oleszkiewicz (7). W tej sytuacji wyraźnie ,,zaspała" cała defensywa gości, z pasywną bramkarką Oliwią Szczerkowską na czele.

Długo wydawało się, że TME SMS nie będzie w stanie zbyt wiele zdziałać na murawie. Ataki gości były stanowczo zbyt wolne i przewidywalne.

Ale w 59 min łodziankom udało się wyrównać. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisała się bowiem Anna Rędzia. Natomiast w 63 minucie ta sama zawodniczka popisała się świetnym ,,szczupakiem", a po jej główce piłka wpadła do siatki (precyzyjnie dośrodkowała Yurina Enjo)

Rezultat nie uległ już zmianie, chociaż sędzina przedłużyła mecz o pięć minut.

Złą wiadomością jest natomiast z pewnością fakt, iż już w 8 minucie boisko musiała opuścić podstawowa zawodniczka mistrzyń kraju, Klaudia Jedlińska, która doznała kontuzji. Zastąpiła ją Dominika Gąsieniec.

W rundzie jesiennej w starciu obu zespołów w Łodzi górą były gospodynie, wygrywając 1:0.

Swoje ostatnie spotkanie o punkty w tym sezonie TME SMS rozegra 28 maja (niedziela, 17). Podejmie wówczas na stadionie przy ul. Milionowej w Łodzi Górnika Łęczna. Wszystko wskazuje więc na to, że to ten mecz przesądzi o tym, kto zostanie wicemistrzem Polski

Nie wolno zapominać, że już po zakończeniu ligowego sezonu przed drużyną TMS SMS nadarza się szansa na wywalczenie prestiżowego trofeum. Mowa o Pucharze Polski. W finale tych zmagań dziewczyny Chojnackiego zmierzą się 10 czerwca (sobota, 16.30) na stadionie MOSiR w Radomiu z AP Orlenem Gdańsk. Łodzianki będą faworytkami. W ekstraklasie dwukrotnie poradziły sobie z zespołem znad Bałtyku (zwycięstwa 2:0 i 3:0). Będziemy trzymać kciuki.

Pogoń Szczecin - TMS SMS Łódź 1:2 (1:0)
1:0 - Oleszkiewicz (7), 1:1 - Rędzia (59), 1:2 - Rędzia (63, głową).
SMS: Szperkowska - Enjo, Sokołowska, Konat, Zieniewicz - Grzybowska, Abambila, Rędzia - Jedlińska (8, Gąsieniec, 88, Bałdyga), Kopińska (78, Dąbrowska), Filipczak (88, Domin).