2/11 Zamknij

Pierwotnie zalew miał być gotowy na lato 2019 roku. Zakończenie budowy zapowiadano na 30 czerwca. Wtedy jednak przeszkodziły względy formalne, przez

Przemysław Wegwert

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Pierwotnie zalew miał być gotowy na lato 2019 roku. Zakończenie budowy zapowiadano na 30 czerwca. Wtedy jednak przeszkodziły względy formalne, przez które udostępnienie zalewu turystom trzeba było przełożyć.

Na pociechę gmina rozstawiła na brzegu dwa baseny, z których chętnie korzystali nie tylko miejscowi, ale także goście z Brzezin i z Łodzi. Wszyscy nastawili się na to, że z pełni zapowiadanych atrakcji Lisowic będzie można skorzystać w kolejne wakacje. Tu jednak pojawiła się kolejna przeszkoda, tym razem pod postacią pandemii koronawirusa. Prowadzone nad zalewem prace zostały przerwane (robotnicy zdążyli jednak spuścić z niego wodę i oczyścić dno), a zakończenie inwestycji znów przesunięto.

Po kilku miesiącach przerwy udało się wznowić działania i wybudować alejki spacerowe i rowerowe, drewniany pomost, oświetlenie linii brzegowej i wiaty na ogniska. Powstał też budynek restauracji oraz gmach, który będzie stanowił zaplecze dla korzystających z wakeboardu.

ZDJĘCIA I WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy