Po zwycięstwie w Poznaniu łódzcy rugbiści bliżej finału!

Teimuraz Sokhadze znów był najskuteczniejszy.
Teimuraz Sokhadze znów był najskuteczniejszy. Paweł Łacheta
W pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski łódzcy rugbiści Blachy Pruszyński Budowlani 34:15 pokonali w Poznaniu Posnanię. Rewanż za tydzień w Łodzi.

Zwycięstwo nad poznaniakami w pierwszym meczu fazy play-off kosztowało łodzian o wiele więcej sił niż dwie wygrane w rundzie zasadniczej.
Podopieczni Mirosława Żórawskiego zaczęli źle i przegrywali 0:5. Przed przerwą przegrywali jeszcze raz (8:10), ale dwa karne wykorzystał Teimuraz Sokhadze. Gruzin w sobotę znów był mocnym punktem łódzkiej drużyny - w sumie z kopów zdobył aż 19 punktów. Autorami trzech przyłożeń byli Sebastian Łuczak, grający na codzień we Francji Kamil Bobryk i Maciej Pabjańczyk, dla którego był to pierwszy mecz po blisko dwuletniej przerwie.
Rewanż za tydzień w Łodzi, a za dwa tygodnie zaplanowano wielki finał.

Posnania Poznań - Budowlani Łódź 15:34 (10:14)
Punkty dla łodzian: Teimuraz Sokhadze 19, Sebastian Łuczak 5, Kamil Bobryk 5, Maciej Pabjańczyk.