Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po zimowej przerwie w święta otwiera się Ogród Botaniczny

MR
W Wielkanoc będzie można wybrać się na pierwszy spacer do Ogrodu Botanicznego. 1 kwietnia zaczyna się nowy sezon. - Oznak wiosny na razie widać niewiele, ale miłośnicy przyrody znajdą kwitnące przebiśniegi, ranniki, przylaszczki, krokusy, oczary, wawrzynek wilczełyko i dereń jadalny - mówi Dorota Mańkowska, naczelnik "botanika". W tym sezonie łodzianie znajdą w nim nie tylko ciekawe czy bujnie kwitnące rośliny, ale i interesujące imprezy i nowości. - Jedna z nich to ścieżka dydaktyczna „Zabujaj się w bioróżnorodności”. Tworzy ją dziewięć ławek dźwięku. Zlokalizowano je w poszczególnych działach ogrodu. Można usiąść na każdej z nich i posłuchać o niezwykłej przyrodzie województwa łódzkiego, m. in. o storczykach, motylach, ptakach czy mszakach. Ale usłyszymy to pod warunkiem, że będziemy się na ławce bujać - dodaje Dorota Mańkowska.

Kolejną nowością jest także rabata w kształcie mapy fizycznej świata. Ma ona owalny kształt, a kontury kontynentów wyznacza kostka brukowa. Nowe miejsce zostało przeznaczone na piwonie gatunkowe, czyli nie wyhodowane przez człowieka a występujące w naturze. Znalazło się na niej dziesięć gatunków rosnących w Azji i Europie.

Inne atrakcje to Akademia Różnorodności, która zaczyna się już w przyszłym tygodniu. Odbędą się wtedy pierwsze zajęcia z cyklu "Ziołowe czwartki". Właśnie one w ubiegłym roku cieszyły się największym zainteresowaniem. To warsztaty poświęcone zastosowaniu roślin w ziołolecznictwie, kuchni, kosmetyce. Na jedne zajęcia przychodziło nawet 90 osób. Dlatego teraz wprowadzono zapisy, a warsztaty będą się odbywały w dwóch turach o godz. 14 i godz. 17.

W tym sezonie będą kontynuowane także plenerowe pokazy hydrobiologiczne pod hasłem "Co żyje w stawie", podczas których hydrobiolodzy będą dzielić się wiedzą o bezkręgowcach żyjących w zbiornikach wodnych. A dla gości bardziej zainteresowanych wodnymi żyjątkami będą organizowane warsztaty hydrobiologiczne, podczas których uczestnicy będą uczyć się rozpoznawać larwy ważki i jętki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany