MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po zdalnej nauce – zdalne zakończenie roku szkolnego. Tylko nieliczni przyjdą po swoje świadectwa

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP 111, podpisuje świadectwa uczniów.
Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP 111, podpisuje świadectwa uczniów. SP 111
Bez efektownych uroczystości, bez programów artystycznych, osobistych gratulacji, podziękowań i uścisków, a nawet bez udziału dzieci i młodzieży… W piątek, 26 czerwca kończą się zajęcia edukacyjne w szkołach.

W piątek, 26 czerwca kończą się zajęcia edukacyjne w szkołach. Ponad 60 tysięcy uczniów łódzkich pożegna się z kolegami i nauczycielami w wyjątkowy sposób – często tak jak wyglądała ostatnio nauka, czyli zdalnie. Tylko niektórzy będą mieli okazję się zobaczyć, ale na krótko i z zachowaniem bezpiecznego dystansu. Wszystko to konsekwencja trwającej pandemii koronawirusa i obowiązującego reżimu sanitarnego.
- Zdecydowaliśmy, że wychowawcy spotkają się ze swoimi klasami online – mówi Aleksandra Opłatowska, wicedyrektor XXXII Liceum Ogólnokształcącego. – Świadectwa natomiast będą czekały i każdy będzie mógł odebrać je w uzgodnionym terminie albo we wrześniu.
- My także nie organizujemy żadnego apelu z okazji zakończenia roku – dodaje Monika Siedmiogrodzka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46. – Tylko tegoroczni absolwenci klas ósmych według ustalonego harmonogramu będą w sekretariacie odbierać swoje świadectwa, bo one są im niezbędne w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rodzice młodszych uczniów będą mogli także odebrać świadectwa dzieci w piątek lub w innym dogodnym momencie, w zależności od potrzeb.
Bardzo krótkie spotkania z ósmoklasistami natomiast zaplanowane są w Szkole Podstawowej nr 111.
Każda z trzech klas przyjdzie na osobną godzinę.
- Postanowiliśmy, że jednak pożegnamy się z nimi – będą wychowawcy, nauczyciele – zapowiada dyrektor Małgorzata Tomaszewska. – Wręczymy uroczyście świadectwa, nagrody. Tradycyjnie najlepsi absolwenci otrzymają srebrne tarcze. Specjalnie dla nich otworzymy osobne wejście do budynku. Przy wejściu głównym natomiast – według ustalonego harmonogramu – przy oddzielnych stolikach rodzice pozostałych uczniów będą mogli odebrać z rąk wychowawców świadectwa swoich dzieci. Oczywiście chętni, a pozostali przyjdą po nie w dogodnym ustalonym terminie.
Od soboty uczniowie rozpoczną wakacje. Przed nimi 66 dni bez szkoły. Do jakiej wrócą we wrześniu? Na to pytanie dziś nikt jeszcze zna odpowiedzi. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej w kraju. MEN bierze pod uwagę zarówno powrót do szkolnych ławek, jak i kontynuację zdalnego nauczania.
Z powodu koronawirusa lekcji w szkołach nie było od 12 marca br. Nauka odbywała się zdalnie. Nauczyciele prowadzili zajęcia i zadawali prace do wykonania. Uczniowie mieli online nawet sprawdziany.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany