Po wakacjach brzezińskie szkoły będą jak nowe

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostały jeszcze dwa tygodnie. To sporo czasu, by dokończyć prowadzone podczas wakacyjnej przerwy w nauce remonty.

W Szkole Podstawowej nr 1 prace remontowe rozpoczęły się z ostatnim czerwcowym dzwonkiem. Najważniejsza była naprawa uszkodzonej kanalizacji. W salach nr 3 i 8 pomalowano ściany i sufit oraz wymieniono wykładzinę. Na korytarzu parteru budynku głównego szkoły pomalowano lamperie. W szatni uczniów klas IV-VIII po pomalowaniu ścian robotnicy zabudowują rury centralnego ogrzewania. W sali zajęć wyrównawczych położono gładź i pomalowano ściany, pojawiła się też nowa wykładzina PCV. Naprawiono pękający tynk na suficie sali gimnastycznej. Kupiono dwa rzutniki i tablicę interaktywną do sali nauczania zintegrowanego i pracowni matematycznej. Na wakacyjne remonty szkoła dostała od Urzędu Miejskiego 38 tys. zł.

W Szkole Podstawowej nr 2 najpoważniejszą pracą była wymiana parkietu na korytarzu na pierwszym piętrze i w małej sali komputerowej na termozgrzewalną wykładzinę PCV. Nowy wygląd zyskały łazienki dla dzieci. Szkoła kupiła też laptopy do pracowni komputerowej. Dofinansowanie dla placówki wyniosło 24 tys. zł.

Najwięcej, bo 88 tys. zł, na wakacyjne prace otrzymała Szkoła Podstawowa nr 3. Pieniądze przeznaczono na dostosowanie czterech sal lekcyjnych do nauczania początkowego oraz przebudowę łazienek na pierwszym piętrze dla potrzeb małych uczniów. W klasach nie tylko malowano ściany i wymieniano wykładziny, kupiono też nowe meble i dywany. Prace w łazienkach objęły skucie glazury i terakoty, położenie nowej oraz całkowitą wymianę armatury łazienkowej.

Polskie aktorki nago: Figura, Włodarczyk, Szapołowska, Dymna...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie