Po raz 27 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! [zdjęcia]

  Po raz 27 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! [zdjęcia]

  Przemysław Bieniek

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  1/63
  przejdź do galerii

  27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ©Krzysztof Szymczak

  W ubiegłym roku padł rekord - WOŚP na całym świecie zebrała aż 126 mln 373 tys. 804,34 zł. A przez wszystkie lata już ponad 951 mln zł, głównie na sprzęt medyczny. W tym roku 120 tys. wolontariuszy - w samej Łodzi 1200 - zbierać będzie datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. I nieważne czy znów padnie rekord. Najważniejszy jest sam gest niesienia pomocy dzieciom podczas finałów WOŚP i choćby tylko grosik wrzucony do puszki, czym od 26 lat szczycimy się najbardziej. I cieszymy się podczas wspaniałej wspólnej zabawy!

  WOŚP Łódź - program atrakcji


  Już od soboty w Łodzi wiele orkiestrowych atrakcji. O godz. 10 na tartanie przy zoo - za datek do puszki - można było nawet przez 6 godzin biegać lub chodzić dla WOŚP w... kółko. O godz. 11.27 w Rotundzie Manufaktury rozpoczęło się 27 niezwykłych licytacji. Trwały aż 10 godzin! Od godz. 22 w klubie „Żarty Żartami” przy ul. Wólczańskiej - orkiestrowa „Dyskoteka Młodego Człowieka” w rytm wyłącznie polskich wielkich hitów.

  Niedzielne orkiestrowe granie rozpocznie o godz.
  9 Jarosław Piechota, znany towerrunner, biegacz po schodach, który wyruszy na spacer na 13. pietro i w dół po schodach „niebieskiego” Orion Business Tower - biurowca przy ul. Sienkiewicza. Każdy może się z nim zmierzyć!

  Co robić podczas 27 WOŚP w Łodzi

  Od godz. 10 przy hali Expo - Motor Show - wystawa starych samochodów z atrakcjami, w Zatoce Sportu PŁ - m.in. nauka pływania, zabawy dla dzieci i aqua fitness, a w hali MOSiR przy ul. Skorupki mecze piłki nożnej z udziałem radnych, koncerty i pokazy taneczne. W tym czasie w Manufakturze studenci rozpoczną układanie wielkiego serca z monet. A później w galerii i na rynku - jak co roku - mnóstwo atrakcji: badania, pokazy, występy, zabawy, psy, kuce, sokolnicy, niezwykłe pojazdy, wesołe miasteczko... Od godz. 16 na scenie koncerty, które po Światełku do nieba zakończy grupa Enej.

  W Wielkiej Szarży Konnej po ul. Piotrkowskiej weźmie udział ok. 80 koni i 40 aut terenowych! Start o godz. 13 przy pasażu Schillera.

  A poza tym jeszcze Playarena WOŚP Cup, czyli turniej piłki nożnej 6-osobowej, Chustowy Finał WOŚP, motocykle, grochówka, sprzęt wojskowy...

  Tak jak co roku - to będzie wspaniała kwesta dla dzieci i wspólna zabawa! I znów powstanie lodowe serce...

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo