Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Po meczu Widzewa z Lechem. Jest iskierka nadziei

Piłkarze Widzewa zremisowali w Łodzi z Lechem 2:2. To cenny punkt, wszak wywalczony z wicemistrzem Polski. Gospodarzom należą się słowa uznania, bo nie poddali się przy wyniku 0:2. Rzucili się do odrabiania strat i udało się im dwa razy pokonać bramkarza poznańskiej drużyny. Ten wynik sprawia, że jest jeszcze iskierka nadziei na utrzymanie się w ekstraklasie.

W serca kibiców Widzewa została tchnięta wiara, że jeszcze nie wszystko w tym sezonie stracone. Przed wczorajszym meczem trener widzewiaków Artur Skowronek mówił, że grze łódzkiej drużyny jest progres i on go widzi. Po meczu szkoleniowiec mógł złapać głębszy oddech, bo wreszcie nie rzucał słów na wiatr, choć nadal jego drużyna nie wygrała (dwa remisy i dwie porażki).
Nim jeszcze na boisku rozległ się pierwszy gwizdek sędziego, już widzewiacy zajęli pozycje defensywne, co od razu pokazało ich taktykę na ten mecz. Gospodarze nie zamierzali się rzucać z impetem na rywala. Widzewiacy główną uwagę skupili na zabezpieczeniu własnego przedpola, pozostawiając poznaniakom środek pola, tym samym zapraszając ich do prowadzenia gry. Łodzianie swojej szansy chcieli szukać w kontrach. Długo jednak nie mogli przeprowadzić akcji, która stanowiłaby zagrożenie dla Gostomskiego.
Lech, mając wiele swobody w środkowej strefie boiska starał się atakować skrzydłami. Goście uzyskali znaczną przewagę, lecz to widzewiacy pierwsi sami stworzyli zagrożenie pod własną bramką. Na szczęście goście nie zdołali wykorzystać nieporozumienia Mrozińskiego i Wolańskiego w polu karnym.
W trzynastej minucie groźnie z rzutu wolnego z prawej strony boiska strzelał Douglas. Jednak widzewski bramkarz nie dał się zaskoczyć. Wreszcie w siedemnastej minucie to łodzianie zaatakowali. Było niebezpiecznie w polu karnym Lecha, ale Wołąkiewicz zdołał ubiec Mikitę i skończyło się na rzucie rożnym. Trzy minuty później łodzianie znów wyprowadzili kontrę. Tym razem czwórka gospodarzy ruszyła na jednego obrońcę Lecha. Niestety, jak się ma w składzie takiego zawodnika, jak Urdinov, to nie można myśleć o zdobywaniu goli. Lewy obrońca wdał się w kiwkę, czym skutecznie zakończył szybki atak gospodarzy.
W 34 minucie Lech objął prowadzenie, co ewidentnie ułatwili mu łódzcy defensorzy. Koszmarne krycie musiało się zemścić na drużynie z al. Piłsudskiego. I trzeba przyznać, że takich błędów nie popełniają nawet juniorzy. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę Teodorczyka, a ten zagrał ją na piąty metr i niepilnowany Arboleda posłał futbolówkę do widzewskiej siatki. Kibice nie mogli zrozumieć, co w tej akcji robiła łódzka obrona. W 42 minucie fortuna uśmiechnęła się do Wolańskiego, bo po główce Teodorczyka Widzew uratowała poprzeczka. Chwilę później widzewski bramkarz spisał się wyśmienicie, broniąc dwa strzały oddane z bliska przez Hamalainena i dobitkę Teodorczyka.
Po pięćdziesięciu czterech minutach gry Lech prowadził 2:0. I tym razem fatalne krycie zastosowane przez łodzian (Lafrance, Stępiński i Nowak) ułatwiło zadanie rywalom. Do piłki w polu karny dopadł Teodorczyk i potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Wolańskiego. Piłkarze gości zbyt szybko uwierzyli w to, że już mają kieszeni trzy punkty. Pycha została skarcona. Widzewiaków poderwał do walki wprowadzony na boisko Alex Bruno.
Właśnie on w 70 minucie sprawił, że nadzieje widzewskich kibiców odżyły. Brazylijczyk przy linii bocznej odebrał piłkę Arboledzie i dokładnie podał w pole karne do Marcina Kaczmarka, który celnym strzałem pokonał Gostomskiego. Łodzianie poszli za ciosem i w 78 minucie po celnej główce Eduardsa Visnakovsa doprowadzili do wyrównania. Tym samym Łotysz przełamał strzelecką niemoc, bo poprzedniego gola zdobył 2 listopada, w 15 kolejce ekstraklasy.