Po meczu Polski z RPA. Fornalik nawet zadowolony

-
Waldemar Fornalik
Waldemar Fornalik Bartek Syta / Polskapresse
Piłkarska reprezentacja Polski pokonała 1:0 w towarzyskim spotkaniu z RPA. Oto co po meczu powiedział selekcjoner biało-czerwonych.

Waldemar Fornalik, trener reprezentacji Polski: - Zagraliśmy niezłe spotkanie. Trzymaliśmy się nakreślonego planu, jestem zadowolony z wielu fragmentów pierwszej i drugiej połowy. Pokazaliśmy, że stanowimy zespół. Dobrze funkcjonowała nasza gra z kontry, natomiast mamy jeszcze kłopoty z atakiem pozycyjnym. Cały czas pracujemy również na obroną strefową przy stałych fragmentach gry rywali. Przed meczem z Anglią będzie mnóstwo materiału do analizy. Muszę jeszcze kilka razy obejrzeć spotkanie z RPA, rozłożyć na czynniki pierwsze, żeby podjąć odpowiednie decyzje przed wtorkowym starciem.
Decyzję w sprawie bramkarza na mecz z Anglią podejmę dzień przed tym spotkaniem albo dopiero we wtorek. Z premedytacją chciałem, żeby 90 minut zagrał Przemysław Tytoń, ponieważ ostatnio nie występował w klubie. Znamy wartość Tomasza Kuszczaka. Jeśli chodzi o uraz Artura Sobiecha, to ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Udał się na szczegółowe badania do szpitala".