reklama

Po kontroli w szpitalu im WAM - m.in. nieprawidłowości przy zamawianiu leków

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Zaktualizowano 
Ile osób pracowało w administracji szpitala im WAM, tego nikt nie wie. Akta osobowe pracowników były niekompletne, brakowało list obecności, a szpital miał trudności z ustaleniem struktury zatrudnienia - to tylko jeden z wniosków po kontroli przeprowadzonej w szpitalu.

Kontrolę w Centralnym Szpitalu Weteranów zarządzono po odwołaniu w październiku ub. roku dyrektora placówki. Trwała ona od 12 listopada do 28 lutego 2019 r. Następnie wnioski z kontroli były opracowywane, przedstawione do zapoznania się władzom szpitala. Następnie z raportem zapoznawał się rektor Uniwersytetu Medycznego, któremu podlega szpital. O możliwość zapoznania się z raportem wnioskowaliśmy w lutym. Wybrane fragmenty otrzymaliśmy w tym miesiącu.

Z kontroli wynika również, że szpital nie przeprowadzał rzetelnej analizy finansowej. Na podstawie analizy wyniku finansowego Poradni Leczenia osteoporozy stwierdzono, że wykazane koszty nie odpowiadają faktycznym, co uniemożliwi a orientację czy jednostka przynosi straty czy też dochód. „Taka sytuacja uniemożliwia racjonalne zarządzanie jednostką” - napisano w raporcie.

Stwierdzono również nadużycia zastosowania kryterium poza cenowego dla robót rozbiórkowych, zakupy leków poza przetargiem. Zdaniem kontrolujących urzędnicy nie znali ustawy o zamówieniach publicznych. Ponadto nie przeprowadzano wymaganych przeglądów technicznych aparatury medycznej , a w szczególności aparatury wykorzystywanej podczas zabiegów operacyjnych.

W związku z prowadzoną kontrolą rozwiązano w szpitalu wszystkie umowy zlecenia, zmieniono kierownika Działu Zamówień Publicznych, dokonano restrukturyzacji Działu Zaopatrzenia i Działu Zaopatrzenia Medycznego.

Od jesienie ubiegłego roku w szpitalu czynności prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie