Po derbach stolicy. Rugbyści KS Budowlani Commercecon Łódź powalczą w Jarocinie

Bartosz Kukuć
Trzymamy kciuki za KS Budowlanych Commercecon
Trzymamy kciuki za KS Budowlanych Commercecon ks budowlani commercecon Łódź
W spotkaniu siódmej kolejki pierwszej ligi rugby AZS AWF Warszawa uległ w derbach stolicy Legii 12:21 (0:14). Poznaliśmy więc już pary półfinałowe które zmierzą się w walce o finał ligi.

A przypomnijmy, iż zwycięzca fazy play-off spotka się w barażu o wejście do ekstraligi z drużyną która zajmie ostatnie miejsce w tabeli w tych rozgrywkach.

W sobotę o 13 KS Budowlani Commercecon Łódź zagrają w Jarocinie z Rugby Klub Spartą. Rewanż został zaplanowany na weekend 4-5 czerwca na stadionie przy ul. Górniczej

W innej parze zmierzą się Rugby Białystok z Legią Rugby Warszawa.

Finał odbędzie się 18 lub 19 czerwca.

Arka Gdynia okazała się najlepsza w Łodzi

Ostatni czwarty turniej finałowy II ligi kadetów „rugby 10” odbył się na obiektach MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7. Grano na zasadach: mecze w ramach 1/2 finału I grupa A z II grupa B oraz II grupa A z I grupa B, następnie zwycięzcy walczyli o pierwsze miejsce, pokonani o trzecie. W półfinałach RC Arka Gdynia wygrała z Budowlanymi SA Łódź 31:14 (24:0), natomiast Nowa Huta Rugby Klub Kraków pokonał RK Spartę Jarocin 24:12 (7:5).

W starciu o trzecią lokatę Budowlani wygrali ze Spartą 28:24 (21:5), a w finale Arka pokonała Nową Hutę 55:17 (29:0).

Kapitanowie odebrali puchary ufundowane przez organizatora Budowlani Rugby SA oraz drobne upominki od Immergas Polska. Zwycięzca odebrał puchar za od PZR. Nagrody wręczał prezes Budowlani Rugby SA Krzysztof Serafin. Sędzią głównym był Mirosław Żórawski, kierownikiem Grzegorz Białkowski.