Pływanie. Zwycięstwo Pauliny Piechoty, drugie miejsce Oli Knop w Berlinie

Łódzcy pływacy zaznaczyli swoją obecność na dwóch dużych imprezach.

Paulina Piechota i Aleksandra Knop startowały w zawodach Berlin Swim Open, na 50metrowej pływalni i obie stanęły na podium. Paulina zajęła pierwsze miejsce na 1500 m dowolnym czasem 16:51,47, ale żadna z rywalek nie zmusiła ją do dużego wysiłku.W mocnej stawce walczyła natomiast i to z powodzeniem Ola Knop. Zajęła drugie miejsce z czasem 2:00,84 i wyprzedziła trzy zawodniczki z życiówkami poniżej 2 min, między innymi znaną Węgierkę Evelin Verraszto, byłą medalistkę mistrzostw Europy na tym dystansie.
Na 25metrowej pływalni w Kozienicach odbyło się pierwsze tegoroczne Arena Grand Prix Polski. Tutaj doskonale pływał zawodnik łódzkiego AZS Jakub Kraska, który wygrał dwie konkurencje stylu dowolnego 50 m 22,25 i 100 m 48,46 oraz był drugi na 200 m 1:47,15 i 400 m 3:57,32. Jakub w klasyfikacji open zajął trzecie miejsce i został najlepszym kraulistą imprezy.
W kategorii open miejsca na podium zwycięzców w poszczególnych kategoriach wywalczyli także: Alicja Ulicka drugie na 100 m i trzecie na 200 m grzbietowym, Norbert Kalisiak (oboje Nawa) drugie na 200 m zmiennym i Jan Komorowski (MKS Trójka) trzecie na 800 m dowolnym 8:14,60.