Pływanie. Znakomity występ i rekord Polski Oli Urbańczyk

Świetną formą podczas ostatnich, finałowych zawodów Grand Prix Polski w Opolu błysnęła Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ).

REAL MADRYT - ATLETICO MADRYT NA ŻYWO

Łodzianka w konkurencji 50 m grzbietowym wynikiem 28,05 ustanowiła rekord Polski. Ponadto wygrała wyścigi na 50 m dowolnym 25,17 i 50 m motylkowym 26,38. Wszystkie czasy są lepsze od minimów na mistrzostwa świata (lipiec w Budapeszcie), ale kwalifikacje odbędą się dopiero za trzy tygodnie podczas MP w Lublinie. Pierwsze miejsce w konkurencji 800 m dowolnym - 8:52,29 wywalczyła Milena Karpisz (Piątka Konstantynów), która była także trzecia na 400 m dowolnym. Dwa razy drugie miejsce, na 400 i 800 m dowolnym zajęła Paulina Piechota, a Aleksandra Knop była druga na 400 m zmiennym (obie UKS 190 Łódż). Jan Kałusowski (MKS Trójka Łódź) zwyciężył w wyścigu na 200 m zmiennym 2:06,65, a na 200 m klasycznym zajął trzecie miejsce.
Aleksandra Urbańczyk zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji Grand Prix Polski sezonu 2016/17. Szóste miejsce w gronie seniorek i pierwsze w kat. 17-18 lat zajęła Paulina Piechota. Karolina Piechota wygrała punktację juniorek 16-letnich, a Aleksandra Knop 14-letnich, trzecia była Dominika Urbaniak (wszystkie UKS 190).