Pływanie. Złoty medal, rekord Polski i minimum na ME Pauliny Piechoty!

W ostatnim dniu pływackich mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów starszych nie zabrakło łódzkich medali.

Znakomicie popłynęła na 1500 m zawodniczka UKS 190 Paulina Piechota, która zdobyła złoty medal, poprawiła własny rekord Polski seniorów i wywalczyła minimum na mistrzostwa Europy. Paulina uzyskała czas 15:56.62. Jej poprzedni rekord sprzed dwóch lat - 16:08.78. Paulina zdecydowanie wyprzedziła drugą na mecie Klaudię Tarasiewicz z Polonii Warszawa - 16:38.05

Srebrny medal na 50 klas wywalczył Jan Kałusowski z MKS Trójka 26.99, który był też trzeci 200 zm -1:57.79. Drugi na tym dystansie był Marcel Wągrowski z KU AZS PŁ - 1:57.70
Srebro na 200 zm zdobyła Aleksandra Knop z UKS 190 - 2:12.59. Trzeci była Wiktoria Guść z Delfina Piotrków - 2:14.42