Pływanie. Złoty medal Jana Kałusowskiego z MKS Trójka!

W drugim dniu mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów starszych na najwyższym stopniu podium w rywalizacji seniorów stanął Jan Kałusowski z MKS Trójka.

Janek złoty medal w konkurencji 100 m klasycznym ozdobił nowym rekordem Polski seniorów - 58,32. Drugie złoto otrzymał za wygranie w kategorii młodzieżowców.

Seniorskie srebro i srebro w grupie młodzieżowców zdobył na 200 m dowolnym Jakub Kraska (AZS) z czasem 1:44,98. Brązowy medal w tej samej konkurencji wśród kobiet wywalczyła Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) i czasem 1:57,90 ustanowiła rekord Polski w kat. 15 i 16 lat.  Wiktoria zakwalifikowała się do sztafety 4x200 m dowolnym, która wystartuje w maju w mistrzostwach Europy w Budapeszcie, podobnie jak czwarta w tym wyścigu Aleksandra Knop (UKS 190).

Brąz wywalczył także Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów) na dystansie 50 m grzbietowym - 23,85. Kamil był najlepszy wśród młodzieżowców.

Młodzieżowe srebro zdobyła na 200 m dowolnym kobiet Milena Karpisz (AZS) z wynikiem 2:00,09. Drugie miejsce i srebrny medal w juniorach starszych na 50 m grzbietowym z czasem 28,45 wypływała Alicja Ulicka (Nawa Skierniewice).