Pływanie. Zawodnicy UKS 190 walczyli na wodach otwartych z medalowym skutkiem

W mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu na wodach otwartych na dystansie 10 km bardzo dobrze spisała się młodzież z UKS 190 Łódź.

Olivia Rajca i Patryk Pawlaczyk wywalczyli brązowe medale. Czwarte miejsce wśród kobiet zajęła Aleksandra Bednarek z UKS 149.
Mistrzowskie tytuły zdobyli reprezentanci AZS Olsztyn: Justyna Burska (wychowanka Piątki Konstantynów) oraz Krzysztof Pielowski.
W Zatoce Sportu PŁ treningi rozpoczęli reprezentanci Polski w kategorii juniorów w pływaniu, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy w Helsinkach (3-8 lipca).
Kadra liczy 32 osoby – 10 zawodniczek i 22 zawodników (pięć osób trenuje w innym miejscu). Wśród nich sześcioro przedstawicieli łódzkich klubów, którzy wywalczyli kwalifikacje w następujących konkurencjach:
Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź) – 200, 400, 800, 1500 m dowolnym, 200 i 400 m zmiennym,
Jakub Balcerak (Trójka Łódź) – 200 m grzbietowym;
Krzysztof Fiks (UKS 190 Łódź) – 200 m motylkowym;
Jan Kałusowski (Trójka Łódź) – 50, 100 i 200 m klasycznym;
Alan Kłosiński (Jedynka Łódź) – 200 m klasycznym;
Jakub Kraska (AZS OŚ) – 100 i 200 dowolnym, 100 m motylkowym (trenuje w innym miejscu).