Pływanie. Wiktoria Guść najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski

Podczas mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w Opolu błyszczała trenująca w Łodzi Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski.

Każdy start zakończyła zdobyciem złotego medalu i została najlepszą zawodniczką zawodów. Wiktoria zwyciężyła na 100 m - 55,42, 200 m - 2:00,10, 400 m - 4:12,97 dowolnym oraz 100 m - 1:03,41, 200 m - 2:14,33 zmiennym.
Po dwa medale zdobyli: Kacper Olczak (MKS Trójka) - srebrny na 200 m dowolnym 1:52,35 i brązowy na 100 m dowolnym - 51,45 oraz Maja Mikołajczyk brązowe na 400 m zmiennym - 5:00,19 i 200 m motylkowym - 2:20,64
Brązowe medale zdobylli także: Kacper Sztendel (MKS Jedynka) na 50 m klasycznym 29,47 i Artur Ciesielski (KU AZS Pł) na 200 m dowolnym 1:53,17.
W finałach A pływali ponadto: Weronika Maciaszczyk (UKS 149), Wiktoria Dębkowska (Wodnik), Bartosz Stanisławski (MKS Trójka), Sergiusz Gołacki (UKS 190), Maksymilian Leśniak (UKS 190), Maciej Szewczyk (MKS Jedynka), Gabriela Kowalczyk (MKS Trójka), Wiktoria Wrzesińska (UKS 190), Kacper Klimczak (MKS Jedynka), Zofia Kruzerowska (MKS Jedynka).

Dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczynają się zimowe mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów