Pływanie. Wielki sukces Jedynki i Małgorzaty Karbownik

W Ostrowcu Świętokrzyskim kluby łódzkiego regionu rywalizowały w II rundzie Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich.

Ostateczne wyniki będą znane po porównaniu rezultatów we wszystkich trzech strefach jednak już teraz można podkreślić bardzo dobrą postawę drużyny MKS Jedynka. Łodzianie wygrali w Ostrowcu klasyfikację medalową, a w punktacji klunowej uplasowali się na 7 miejscu.
Wielką indywidualnością zawodów była zawodniczka Jedynki Małgorzata Karbownik. Na dystansie 100 m grzbietowym uzyskała czas 1:02,68, lepszy od rekordu Polski młodzików 13-letnich, który należał do obecnej mistrzyni Polski seniorek Aleksandry Knop z UKS 190. Ponadto podopieczna trenerów Rafała Żebiałowiczao Bartosza Olejarczyka zwyciężyła w konkurencjach 100 m dowolnym, 100 m motylkowym i była druga na 200 m grzbietowym.
Miejsca na podium wywalczyli także: Bartosz Kobus (KU AZS PŁ), Kacper Płoszka (Nautilus Brzeziny), Szymon Stanisławski, Artur Arent , Michał Kaczmarek (MKS Jedynka), Maja Marcinkowska (UKS SP 149), Krzysztof Pogoda (Olimpijczyk Aleksandrów).
W sztafecie Jedynki, która zwyciężyła na dystansie 4x50 m zmiennym płynął oprócz już wymienionych Michał Banasiak.