Pływanie. Tymoteusz Jóźwiak z MKS Jedynka - cztery starty, cztery złote krążki!

beata świderska
W Otwartych Zimowych Mistrzostwach Warszawy brali udział zawodnicy urodzeni w roku 2008 i starsi.

Wielki talent i znakomitą formę potwierdził Tymoteusz Jóźwiak z MKS Jedynka, który w czterech startach w konkurencjach: 50 i 100 m dowolnym oraz 50 i 100 m motylkowym zdobył cztery złote w swojej kat. wiekowej. Podopieczny trenera Rafała Żebiałowicza został najlepszym zawodnikiem w gronie 12-latków i jako jedyny spośród wszystkich uczestników imprezy cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium. Srebrny medal na pływalni Warszawianki zdobył jeszcze kolega klubowy Tymoteusza, Mateusz Kowalewski.

W Olsztynie odbyło się V Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur. Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali pływacy MKS Trójka: Jakub Balcerak i Oskar Lewenhaupt. Złote medale zdobyli także: Oliwier Król, Nikodem Jędryka, Bartosz Stanisławski (wszyscy MKS Trójka). Na podium stanęli jeszcze: Wiktoria Raczyńska (AZS), Oliwier Milczarczyk, Sandra Jawor, Aleksandra Kowacka, Kacper Krysiak, Julian Świderski (wszyscy MKS Trójka) i Jan Gajda (SKS 137 Delfin)