Pływanie. Trzy medale i dyskwalifikacja Oli Urbańczyk

Polscy pływacy przywieźli z zawodów Swim Open w Sztokholmie 12 medali.

Trzy zdobyły reprezentantki łódzkiego okręgu. Milena Karpisz z Piątki Konstantynów Łódzki po wygraniu pierwszego dnia wyścigu na 1500 m st. dowolnym, ostatniego wywalczyła brązowy na 800 m tym stylem. Tuż za nią na 4 pozycji przypłynęła do mety Paulina Piechota z UKS 190. Łodzianka na 1500 m zdobyła srebro.
W wyścigu na 400 m st. dowolnym 5 miejsce zajęła Paulina Piechota z UKS 190 Łódź, a tuż za nią uplasowała się Milena Karpisz z Piątki Konstantynów Łódzki. Druga w tym wyścigu była Paula Żukowska z Juvenii Wrocław.
Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk walczyła na dystansie 50 m st. dowolnym, na którym będzie starała się wywalczyć olimpijskie minimum. Zajęła 7 miejsce z wynikiem 25,56 (minimum 25,28).
Ostatniego dnia imprezy do finałowego wyścigu na 50 m st. dowolnym awansował Filip Wypych z AZS Łódź i z czasem 22,94 zajął w nim 8. miejsce. Minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wynosi 22,27.
Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk (AZS) startowała na 100 m st. dowolnym, ale w eliminacjach została zdyskwalifikowana.