Pływanie. Trzecie złoto Pauliny Piechoty. Niesamowity wyczyn zawodniczek UKS 190 Łódź

Zimowe mistrzostwa Polski w pływaniu rozgrywane w Zatoce Sportu przynoszą nam łodzianom morze satysfakcji.

Na gwiazdę zmagań wyrasta zawodniczka UKS 190 - Paulina Piechota, która w wyścigu 1500 m dow zdobyła swój trzeci złoty medal, czasem 16:08.78 ustanawiając rekord Polski seniorek. Tego jeszcze w historii MP nie było. Czetry pierwsze miejsca w jednej konkurencji zajęły zawodniczki jednego klubu UKS 190. Druga na 1500 m była Aleksandra Knop, trzecia młodsza siostra Pauliny - Karolina, a czwarta Oliwia Rajca. Zuzanna Dzwonnik (AZS UŁ PŁ) zdobyła srebro na 100 zm. Brąz w tej konkurencji wywalczyła Aleksandra Knop.
Drugi złoty krążek czwartkowych zmagań to zasługa sztafety AZS UŁ PŁ 4x 50 dow w składzie: Bartomiej Lassek, Filip Wypych, Aleksandra Urbańczyk, Zuzanna Dzwonnik. Sztafeta uzyskała czas 1:32.52.
Dzień wcześniej brązowe medale zdobyły sztafety 4x100 dow. i 4x200 dow UKS 190, płynąca w składzie: Aleksandra Knop, Oliwia Rajca, Karolina Piechota i Paulina Piechota.