Pływanie. Polacy zająli drugie miejsce. Ola Knop wygrała na czterech dystansach!

Pływacka reprezentacja Polski juniorów (dziewczęta 14-15 lat, chłopcy 15-16 lat) zajęła drugie miejsce za Węgrami, a przed Czechami i Słowacją, w zawodach rozegranych w Pilznie.

Najwięcej miejsc na podium dla biało-czerwonych barw wywalczyła w Czechach Aleksandra Knop (UKS 190), która wygrała wyścigi na dystansach: 50, 200, 400 i 800 m dowolnym, druga była na 100 m dowolnym i 400 m zmiennym, a trzecią pozycję zajęła na 200 m zmiennym. W tej ostatniej konkurencji na czwartym miejscu dopłynęła do mety Wiktoria Guść z Delfina Piotrków (SMS Łódź).
Dla polskiego zespołu punkty zdobyli także inne zawodniczki i zawodnicy łódzkiego regionu: Wiktor Rajca, Konrad Zieliński (UKS 190), Maja Mikołajczyk (UKS 149) oraz Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów).
W najbliższy weekend kolejne pływackie emocje. W Warszawie odbędzie się finałowa edycja Grand Prix Polski 2017/2018.
Niecałe dwa tygodnie później w łódzkiej Zatoce Sportu rozegrane zostaną Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Czy pojawi się na nich najlepsza w ostatnich latach łódzka pływaczka Aleksandra Urbańczyk - Olejarczyk?