Pływanie. Pokaz łódzkiej mocy - 17 medali, dwa rekordy Polski[ZDJĘCIA]

Pięć dni trwały na pływalni Aquasfera w Olsztynie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Na starcie stanęło 136 zawodniczek i 220 zawodników z 77 klubów. Cieszy, że w tak licznym gronie łodzianie w wielu konkurencjach odegrali główne role.

Z łódzkich reprezentantów najwięcej seniorskich medali, bo aż siedem, wypływała Aleksandra Knop, najwartościowsze wyniki natomiast uzyskała Paulina Piechota. Obie zawodniczki trenują w UKS 190 Łódź i są wychowankami trenerów: Sylwii Kowalskiej i Marcina Młynarczyka.

Paulina zdobyła 2 złote i 1 srebrny medal, a w konkurencjach 800 i 1500 m dowolnym wynikami 8.18,62 i 15.52,72 ustanowiła rekordy Polski i złamała minima na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Ola wywalczyła natomiast 2 złote na , 3 srebrne i 2 brązowe krążki. W klasyfikacji medalowej UKS 190 zajął piąte miejsce.

Cztery medale w rywalizacji seniorów wywalczyli w Olsztynie podopieczni Trenera Macieja Hampla z AZS Łódź. Marcel Wągrowski zdobył dwukrotnie srebro na 100 i 200 m zmiennym, a Jakub Kraska 2 medale brązowe na 50 i 100 m dowolnym.

Trzy medale w Aquasferze wyłowił Jan Kałusowski z MKS Trójka. Wychowanek Macieja Młynarczyka, trenujący także pod opieka szkoleniową Tomasza Melki, zdobył złoty medal na 100 m klasycznym, poprawiając swój rekord Polski na 58,10, był drugi na 50 m i trzeci na 200 m klasycznym.

Oprócz Pauliny Piechoty start w mistrzostwach Europy w Budapeszcie zapewnili sobie także prawdopodobnie Jakub Kraska i Jan Kałusowski. Obaj powinni znaleźć się w składach reprezentacyjnych sztafet.

Łącznie łodzianie w seniorach zdobyli 17 medali. Więcej o trzy wywalczyli w gronie młodzieżowców. Piechota, Kałusowski, Wągrowski i Kraska po seniorskich dekoracjach jeszcze raz stawali na podium, by odebrać młodzieżowe medale. Oprócz nich trzy brązowe medale w konkurencjach, 100, 200 i 400 m zmiennym zdobyła Zuzanna Dzwonnik z UKS 190, podopieczna trenera Łukasza Przybysza. Dwa srebrne na 800 i 1500 dowolnym zapewniła sobie Aleksandra Bednarek z UKS 149 zawodniczka trenerki Danuty Jagiełło. Srebrny i dwa brązowe wywalczyła Alicja Ulicka z Nawy Skierniewice, wychowanka Marcina Sarny. Srebro zdobył też Mikołaj Malec z MKS Trójka w konkurencji 200 m grzbietowym.

W klasyfikacji punktowej młodzieżowców MKS Trójka uplasowała się na 7. miejscu, 12. był AZS, a na miejscu 14. znalazł się UKS 190.