Pływanie. Pierwsze miejsce MKS Jedynka w mistrzostwach Polski

Doskonale spisali się łódzcy pływacy podczas mistrzostw Polski juniorów 14-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Największe brawa należą się drużynie MKS Jedynka, która wygrała rywalizację punktową, a w klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce za Żabianką Gdańsk.
Zachwycały swoimi wynikami utalentowane indywidualności. Kacper Płoszka z MKS Jedynka zdobył najwięcej medali spośród wszystkich uczestników mistrzostw. Trzy złote na 100 i 200 m motylkowym, 1500 m dowolnym, srebrny na 400 m dowolnym i brązowy na 200 m dowolnym. Trzy złote medale i trzy rekordy Polski juniorów 14-letnich w stylu klasycznym na 50 m - 29,54, 100 m - 1:03,32 i 200 m - 2:16,82 to osiągnięcie Bartosza Kobusa, reprezentanta AZS Pł. Małgorzata Karbownik z MKS Jedynka zdobyła natomiast dwa złote medale na 100 i 200 m grzbietowym. Sukces na 100-metrowym dystansie ozdobiła nowym rekordem Polski jun. 14-letnich 1:00,95. Srebro wywalczyła na 50 m grzbietowym , a brąz na 50 m dowolnym.
Medale zdobyli także: Julita Kossowska (UKS 190) srebrny na 800 m dowolnym i dwa brązowe na 200 i 400 m dowolnym, Szymon Stanisławski (MKS Jedynka) srebrny na 200 m klasycznym i brązowe na 50 i 100 m klasycznym, Maja Marcinkowska (MKS Jedynka) brązowy na 800 m dowolnym i Kacper Mochnal (MKS Jedynka) na 200 m motylkowym.
Medale wywalczyły także sztafety MKS Jedynka. Chłopcy (Krzysztof Pogoda, Stanisławski, Michał Banasiak, Płoszka) zdobyli złoto na 4x100 m zmiennym, a dziewczęta (Marcinkowska, Maja Grzebieluch, Patrycja Urbańska, Karbownik) trzy srebrne na 4x100, 4x200 m dowolnym i 4x100 m zmiennym.
Finaliści A: Krzysztof Pogoda, Patrycja Urbańska, Michał Banasiak, Artur Arent, Maja Grzebieluch ( wszyscy MKS Jedynka), Franciszek Jarczewski (UKS 190), Katarzyna Kowalczyk (UKS 149), Joanna Świderska (Nawa Skierniewice).