Pływanie. Paulina Piechota została mistrzynią Polski!

Mistrzostwa Polski w pływaniu w Zatoce Sportu

W pierwszym dniu Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, rozgrywanych na w Zatoce Sportu, tytuł mistrzowski na dystansie 800 m st. dowolnym wywalczyła Paulina Piechota z UKS 190 Łódź z nowym rekordem życiowym 8:26,14. Drugie miejsce zajęła 14-letnia Aleksandra Knop, także z UKS 190, ustanawiając rekord Polski w swojej kategorii wiekowej czasem 8:39,63. Godzinę później Knop, podopieczna duetu trenerskiego Sylwii Kowalskiej i Marcina Młynarczyka zdobyła brązowy krążek i poprawiła rekord Polski czasem 2:13,18, tym razem 14- i 15-latek.

Brązowy medal na dystansie 400 m st. dowolnym wywalczył Jakub Kraska z KU AZS PŁ. Podopieczny trenera Macieja Hampla, wychowanek Piątki Konstantynów, miejsce na podium i czas 3:45,79 zapewnił sobie wspaniałym finiszem.
Czwarte miejsca, te najbardziej niewdzięczne, zajęli Karolina Piechota (UKS 190) i Jakub Balcerak (MKS Trójka), Filip Wypych (AZS UŁ PŁ).

Medalowy dorobek mógł większy. W konkurencji 4x50 m zm czas i to lepszy od rekordu Polski seniorów uzyskał team AZS Uł PŁ, ale z powodu falstartu na jednej ze zmian został zdyskwalifikowany.