Pływanie. Paulina Piechota pobiła rekord z długą brodą

Trzeci dzień pływackich mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów starszych przyniósł nam wielkie emocje.

W wyścigu finałowym na dystansie 400 m dowolnym z nowym rekordem Polski seniorów – 4:05,33 zwyciężyła Paulina Piechota z UKS 190. Poprawiła 12–letni rekordowy czas należący do Pauliny Barzyckiej. Na drugiej pozycji finiszowała koleżanka klubowa Pauliny, Aleksandra Knop z czasem 4:08,36. Czwarta była  Wiktoria Guść (Delfin Piotrków Trybunalski).
Wicemistrzem Polski seniorów i młodzieżowców został Marcel Wągrowski (KU AZS Pł) na dystansie 100 m zmiennym – 54,38. Na dystansie 200 m grzbietowym seniorski brązowy medal wywalczył Mikołaj Malec (MKS Trójka), który uzyskał czas 1:55,23. Mikołaj w gronie juniorów starszych został mistrzem Polski.
Srebrny medal w kategorii młodzieżowców w konkurencji 100 m zmiennym z wynikiem 1:02,05 zdobyła Zuzanna Dzwonnik (KU AZS Pł). Drugie w tych mistrzostwach srebro w kategorii juniorek starszych wywalczyła Alicja Ulicka (Nawa Skierniewice), tym razem na 200 m grzbietowym – 2:12,07.
Rekord Polski seniorek ustanowiła wczoraj także Zuzanna Herasimowicz (AZS Warszawa), która przepłynęła 200 m grzbietowym w 2:04,86.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani