Pływanie. Paulina Piechota - multimedalistką

Bardzo dobrze w Dębicy podczas mistrzostw Polski 16-latków w pływaniu spisali się reprezentanci UKS SP 190 Łódź i Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki.

W klasyfikacji multimedalistów pierwsze miejsce zajęła Paulina Piechota, wychowanka trenera Marcina Młynarczyka. Zawodniczka UKS 190 zdobyła trzy złote i dwa srebrne medale. Mistrzynią Polski została także koleżanka klubowa Pauliny, Wiktoria Nieszporek, która wywalczyła jeszcze brązowy krążek.
10 medali przywieźli z Dębicy zawodnicy Olimpijczyka. Kamil Kaźmierczak – złoty i dwa brązowe, Marcel Wągrowski – dwa złote i brązowy, Wojciech Parzynowski – brązowy. Sztafety Olimpijczyka 4x100 m st. zmiennym (3:57, 14 – nowy rekord Polski 16-latków) i 4x200 m st. dowolnym przypłynęły na pierwszych miejscach, a 4x100 m st. dowolnym na trzeciej. W sztafetach płynęli: Wągrowski, Kaźmierczak, Parzynowski, Michał Cukanow, Piotr Ziąbka, Kacper Kaczmarek. Trenerem Olimpijczyka jest Tomasz Lewiński.
Brązowy medal zdobyła Natalia Zrobek, zawodniczka Jedynki Łódź, podopieczna Rafała Żebiałowicza.