Pływanie. Paulina Piechota ma złoto, rekord i minimum na mistrzostwa świata!

W pierwszym dniu Głównych Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu w Lublinie znakomicie spisała się Paulina Piechota z UKS 190 Łódż.

Podopieczna trenera Marcina Młynarczyka zdobyła złoty medal na 800 m dowolnym, a czasem 8.39,55 zakwalifikowała się do reprezentacji na lipcowe mistrzostwa świata w Budapeszcie i ustanowiła nowy rekord Polski juniorek 18-letnich. Czas Pauliny to trzeci rezultat w historii polskiego pływania, a szybciej pokonały ten dystans tylko Otylia Jędrzejczak oraz mieszkająca i trenująca w USA Magda Dyszkiewicz.
Szybciej od minimum na mistrzostwa świata i Uniwersjadę w Taipei popłynął też Filip Wypych (AZS Łódź) na 50 m dowolnym. Czas 22,21 dał mu jednak dopiero trzecie miejsce za Pawłem Juraszkiem, który czasem 21,68 ustanowił nowy rekord kraju i Konradem Czerniakiem - 22,09. W mistrzostwach świata kraj może reprezentować tylko dwóch zawodników, a więc łodzianinowi pozostanie start w Uniwersjadzie.
Złoty medal na 50 m dowolnym zdobyła Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk z czasem 25,37. Brązowy krążek wywalczyły dziewczęta z UKS 190 na 4x200 m dowolnym w składzie: Aleksandra Knop, Dominika Urbaniak, Karolina Piechota i Paulina Piechota.
Minimum na młodzieżowe mistrzostwa świata w Indianapolis i mistrzostwa Europy juniorów w Netanji wypełnił na dystansie 200 m dowolnym czasem 1:50,33 Jakub Kraska z Piątki Konstantynów.