Pływanie. Paulina Piechota i Jakub Kraska mają minima na ME

Znakomicie spisali się łódzcy reprezentanci na zawodach pływackich Arena Grand Prix Polski na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Jakub Kraska z AZS Łódź i Paulina Piechota z UKS 190 wywalczyli sobie miejsca w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Glasgow (4-8 grudnia).
Zawodnik akademickiego klubu zaprezentował doskonałą formę. Zwyciężył w konkurencji 100 m dowolnym z czasem 47,18 i był drugi na 200 m tym stylem – 1:43,47. Oba czasy były lepsze od minimów wyznaczonych przez PZP. Kraska został najlepszym kraulistą zawodów, a w klasyfikacji ogólnej mężczyzn zajął trzecie miejsce, wygrał Marcin Cieślak z G-8 Bielany.
Paulina Piechota skupiła się na jednym starcie, 800 m dowolnym i cel swój osiągnęła. Czas 8:26,12 zapewnił jej zwycięstwo i udział w mistrzostwach Europy.
Bardzo dobrze pływała na pływalni Termy Maltańskie Wiktoria Guść z Delfina Piotrków. 15-latka trenująca na co dzień w łódzkim klubie MKS Jedynka wygrała klasyfikację kraulistek, co zapewniły jej triumfy na 200 m – 1:59,18 i 400 m dowolnym – 4:08,60 (rekord Polski juniorek 15-letnich). Wiktoria Guść została najlepszą juniorką w swoim roczniku, a w klasyfikacji kobiet zajęła 7. miejsce. Zwyciężyła Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław.
Najlepszym żabkarzem imprezy został Jan Kałusowski z MKS Trójka, który wygrał na dystansie 100 m klasycznym – 59,23 i był drugi na 50 m – 27,97.
Marcel Wągrowski (AZS PŁ) wygrał 400 m zmiennym – 4:14,61, a drugi był Mikołaj Malec – 4:18,59, Alan Kłosiński  był drugi na 200 m klasycznym – 2:14,75, Kamil Piotrowicz (wszyscy MKS Trójka) trzeci na 100 m klasycznym – 1:01,24.
Z dobrej strony zaprezentowała się kolejny raz łódzka młodzież. W punktacji ogólnej juniorów 17-18 letnich na drugiej pozycji został sklasyfikowany Mikołaj Malec, a na trzeciej Jan Komorowski (obaj MKS Trójka). W gronie 14-latków drugie miejsce zajął Kacper Płoszka, a trzecie Szymon Stanisławski (obaj MKS Jedynka). Trzecią wśród dziewcząt byłą Małgorzata Karbownik (MKS Jedynka). W klasyfikacji żabkarek i żabkarzy 16-letnich najlepsi byli Nikola Błażejewska (Wodnik Łask) i Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów).