Pływanie. Otwarte Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego. Byli multimedaliści [ZDJĘCIA]

Na pływalni Zatoki Sportu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w pływaniu. Wystartowało w nich 29 klubów nie tylko z naszego województwa. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Krzysztof Chmielewski z IUKS „Muszelka” Warszawa, który przepłynął 1500 m dowolnym w czasie 15.30,71 (819 pkt.).

K. Chmielewski zdobył 8 złotych medali. Tyle samo wywalczyła Justyna Poznańska z MKS Jedynka. Jej młodszy klubowy kolega Tymoteusz Jóźwiak 7 razy stawał na najwyższym stopniu podium w gronie 13-latków. Po 6 złotych medali „wypływali” Aleksandra Knop z UKS 190 i 12-latka Ada Lewandowska z Championa Tomaszów Mazowiecki.

W imprezie startowali także nasi kandydaci do olimpijskiej reprezentacji na IO w Tokio. Paulina Piechota (UKS 190) wygrała wyścigi w swoich koronnych konkurencjach 800 i 1500 m dowolnym - 8.54,89 i 16.51,07. Przemysław Gawrysiak (Omega Kleszczów) zwyciężył na 50 m dowolnym – 23,12, a Jan Kałusowski (MKS Trójka) w wyścigu na 50 m klasycznym – 28,52, finiszując z niewielką przewagą nad Kamilem Piotrowiczem (MKS Trójka) – 28,72 i czyniącym stałe postępy Bartoszem Skórą (Piątka Konstantynów) – 28,75. Dwie pretendentki do olimpijskiej sztafety 4x200 m dowolnym, Aleksandra Knop i Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) zmierzyły się właśnie na 200 m dowolnym. Wygrała łodzianka w czasie 2.03,37, a Wiktoria uzyskała rezultat 2.04,49.

Klasyfikację medalową wygrał UKS 190 przed MKS Jedynka, Nawą Skierniewice, MKS Trójka, Piątką Konstantynów i Olimpijczykiem Aleksandrów.

Podczas otwarcia zawodów prezes ŁOZP Dagmara Zielińska wręczyła podziękowania i gratulacje zawodniczkom i zawodnikom, którzy w ubiegłym roku ustanawiali rekordy Polski i okręgu łódzkiego, a także powołania do wojewódzkiej kadry juniorów na rok 2021.

W zawodach nie wzięli udziału Jakub Kraska i Marcel Wągrowski z AZS Łódź, którzy trenują obecnie z kadrą narodową na Teneryfie. Nie było także na listach startowych sekcji KU AZS Politechniki Łódzkiej, która po niespełna trzech latach zaprzestała swojej działalności, a jej reprezentanci zasilili AZS i UKS 190.