Pływanie. Ola ma minimum na mistrzostwa Europy

Wyborną dyspozycję zaprezentowała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk w pływackich zawodach Grand Prix rozegranych w Poznaniu.

Łodzianka zwyciężyła w pięciu konkurencjach: 50 m st. dowolnym – 24,34, motylkowym – 25,61, grzbietowym – 26,81 oraz 100 m st. zmiennym – 59,24, dowolnym – 53,23 (tylko 0,09 s zabrakło do rekordu Polski) i była druga na 50 m st. klasycznym – 30,50 (przegrała tylko 0,03 s z Dominiką Sztanderą). Cztery pierwsze wyniki są lepsze od minimum na mistrzostwa Starego Kontynentu.
Ola kolejny raz została najlepszą zawodniczką zawodów Grand Prix, a dzięki temu nagrodę odebrał także jej mąż i trener Bartosz Olejarczyk. Z bardzo dobrej strony pokazał się 15-letni Jan Kałusowski z MKS Trójka, który pierwszy raz w konfrontacji z seniorami stanął na podium.
W konkurencji 200 m st. zmiennym podopieczny trenerów Macieja Młynarczyka i Tomasza Melki zajął trzecie miejsce, a wynikiem 2:03,13 o ponad sekundę poprawił rekord Polski w tej kategorii wieku, należący od 8 lat do finalisty mistrzostw świata w Kazaniu Marcina Cieślaka. Pierwsze zwycięstwa w Grand Prix w karierze zanotował Marcel Wągrowski z Olimpijczyka Aleksandrów, podopieczny trenera Tomasza Lewińskiego, który zwyciężył w konkurencjach 200 i 400 m st. zmiennym z wartościowymi wynikami 2:02,50 i 4:17,31.
Filip Wypych z AZS UŁ PŁ zajął drugie miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym.
Paulina Piechota z UKS SP 190 uplasowała się na trzeciej pozycji w konkurencjach 400 m st. zmiennym i 800 m st. dowolnym. Dobre występy naszych pływaków.