Pływanie. Ola Knop zajęła trzecie miejsce w zawodach Grand Prix Polski

Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław i Konrad Czerniak z AZS UMCS Lublin okazali się najlepsi w Arena Grand Prix Polski na 50-metrowej pływalni Aqua w Lublinie

Łodzianie byli widowczni w zawodach. Przypływali do mety na medalowych pozycjach. Aleksandra Knop (UKS 190) zajęła w punktacji końcowej trzecie miejsce, a w kategorii juniorek 16-letnich była najlepsza.
Na dziewiątej pozycji uplasowała się Paulina Piechota (UKS 190). W męskim gronie na ósmym miejscu znalazł się Jan Kałusowski (MKS Trójka).
W indywidualnych konkurencjach najczęściej w czołowej trójce plasowała się Ola Knop. Wygrała wyścig na dystansie 400 m dowolnym 4:18,04, była druga na 200 m, 800 m dowolnym i 400 m zmiennym oraz trzecia na 100 m dowolnym.
Jan Kałusowski zwyciężył w konkurencji 100 m klasycznym 1:02,91, a na 50 m i 200 m klasycznym zajął drugie miejsce.
Paulina Piechota była pierwsza na 800 m dowolnym 8:53,27 oraz druga na 400 m dowolnym.
Drugie miejsca wywalczyli: Zuzanna Dzwonnik w wyścigu 200 m zmiennym i Jakub Balcerak na 200 m grzbietowym.
Na trzecich pozycjach do mety przypłynęli natomiast: Tatiana Dąbrowska (UKS 190) na 200 m motylkowym, Jakub Kraska (AZS Łódź) na 200 m dowolnym i Mikołaj Malec (MKS Trójka) na 200 m grzbietowym. Mikołaj w punktacji juniorów 17-18-letnich zajął trzecie miejsce.
Po zawodach pływacka kadra seniorów uda się na zgrupowanie do ośrodka Tenerife Top Training w La Caleta. Bezpośrednio po zgrupowaniu w dniach 10-15 kwietnia wystartuje w zawodach Swim Open w Sztokholmie w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Gwangju (Korea).
Powołania otrzymali Jan Kałusowski (MKS Trójka) i Jakub Kraska (AZS Łódź). W kadrze trenerskiej znajduje się Maciej Hampel z AZS.