Pływanie. Ola Knop podczas łódzkich mistrzostw była nie do zatrzymania

Sympatycy pływania, którzy oglądali z trybun Zatoki Sportu Otwarte Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu byli świadkami wielu interesujących wyścigów.

Najlepsze wyniki zawodów uzyskali Aleksandra Knop z UKS 190 na 200 m dowolnym 2:01,49 (806 pkt.) i Jakub Majerski z SMS Kraków na 100 m motylkowym 52,88 (836 pkt.).
Ola Knop w stylu dowolnym wygrała konkurencje 50, 100, 200 i 400 m dowolnym, ale musiała mocno walczyć o zwycięstwa m. in. z koleżanką klubową Pauliną Piechotą, która wygrała na 800 - 8:48,24 i 1500 m dowolnym oraz Wiktorią Guść (Delfin Piotrków).
Na krótkich dystansach w kraulu mężczyzn o złote medale walczyli dwaj kandydaci do olimpijskiej sztafety Jakub Kraska z AZS Łódź i Przemysław Gawrysiak z Omegi Kleszczów. Tym razem zarówno na 50 m jak i na 100 m różnicą kilku setnych zwyciężył doświadczony zawodnik z Kleszczowa, uzyskując czasy 23,11 i 50,80.
Najlepsze czasy innych kandydatów do olimpijskiego startu: Jan Kałusowski (MKS Trójka) 100 m klasycznym - 1:02,94, Marcel Wągrowski (AZS Pł) 50 m grzbietowym - 26,65, Dawid Szwedzki (Śląsk) 400 m zmiennym - 4:27,40.
W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęli pływacy MKS Trójka, a kolejne miejsca zajęły MKS Jedynka, Nawa Skierniewice, UKS 190, Śląsk Wrocław, Piątka Konstantynów. Startowało 27 klubów.
Podczas imprezy kadrowicze w poszczegołnych kategoriach wiekowych, otrzymali z rąk prezes ŁOZP Dagmary Zielińskiej i władz sportowych Łodzi, pamiątkowe powołania do kadry narodowej, a rekordziści dyplomy za ustanowienie rekordów Polski i okręgu łódzkiego.