Pływanie. Ola Knop nie dała rywalkom szans. Została mistrzynią Polski!

W pierwszym dniu mistrzostw Polski seniorów w pływaniu łodzianie zdobyli w kategorii seniorów 4 medale.

Najcenniejszy, złoty wywalczyła Aleksandra Knop z UKS 190 w wyścigu na 800 m dowolnym. Jej wynik to 8.29,76. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Paulina Piechota (UKS 190) 8.35,45. Paulina została mistrzynią Polski w kategorii młodzieżowców, a Ola w gronie juniorek 17/18 lat.
Srebrny medal na sprinterskim dystansie 50 m dowolnym zdobył Jakub Kraska z AZS UŁ PŁ czasem 21,81. Łódzki zawodnik był najlepszym wśród młodzieżowców.
Na dystansie 400 m zmiennym zacięty bój o brązowy medal stoczyły Justyna Poznańska z MKS Jedynka i Wiktoria Guść z Delfina Piotrków, dwie reprezentantki naszego regionu. Po wspaniałym finiszu na ostatnich 25 metrach miejsce na seniorskim podium zapewniła sobie Justyna Poznańska. Wiktorii Guść przypadł srebrny krążek w gronie juniorów 17/18 lat.