Pływanie. O tytuły walczyli 14-latkowie. Dwa srebra Natalii Piekarskiej

W miniony weekend nie tylko seniorzy walczyli o medale mistrzostw Polski w pływaniu. W Ostrowcu Świętokrzyskim siły swe zmierzyli juniorzy 14-letni.

W tej kategorii wiekowej nie mamy niestety mistrza Polski, ale za to sporą grupę medalistów, którzy w kolejnych latach mają szansę stanąć na najwyższym stopniu podium.

Dwa srebrne medale wywalczyła Natalia Piekarska z SKS 137 Delfin. Wychowanka trenera Piotra Kapczyńskiego zajęła drugie miejsce na 100 i 200 m motylkowym. Także dwa krążki, ale srebrny i brązowy, zdobył Oskar Lewenhaupt z MKS Trójka, który był drugi na 200 m i trzeci na 100 m klasycznym. Brązowy krążek w konkurencji 200 m dowolnym zdobył Julian Świderski, kolega klubowy Oskara.

Srebrne medale wypływali w Ostrowcu także: Nina Ostrowska z UKS 149 na 800 m dowolnym, Wiktor Pacewicz z UKS 190 na 200 m grzbietowym, Karina Łysakowska z Piątki Konstantynów na dystansie 50 m motylkowym. Na trzecim stopniu podium podczas dekoracji konkurencji 200 m zmiennym stanęła natomiast Weronika Gomułka z UKS 190. Brąz zdobył także Mateusz Janiszewski z UKS 149 w finale 200 m motylkowym.

Brązowe medale wywalczyły także dwie sztafety chłopców MKS Trójka 4x100 m dowolnym i zmiennym. W zespołach Trójki płynęli: Mikołaj Koch, Oskar Lewenhaupt, Julian Świderski i Oliwier Król.

Trenerami medalistów są: Danuta Jagiełło (UKS 149), Sylwia Kowalska (UKS 190), Robert Bujnowicz (Piątka Konstantynów), Tomasz Melka i Maciej Młynarczyk (MKS Trójka).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani