Pływanie. Niestety, nikt nie wywalczył olimpijskiej kwalifikacji

Polscy pływacy do końca maja walczyli o zdobycie przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Część z nich startowała w mistrzostwach Litwy, inni pojechali na międzynarodowe zawody do Pragi.
W Kłajpedzie na Litwie startowali także reprezentanci naszego okręgu. Marcel Wągrowski został mistrzem Litwy w konkurencji 200 m zmiennym, Aleksandra Knop wicemistrzynią na 200 m dowolnym. Trzecią na tym dystansie była Wiktoria Guść z Delfina Piotrków, która zwyciężyła na 400 m dowolnym 4.24,87. Przemysław Gawrysiak z Omegi Kleszczów był drugi na 100 m dowolnym z czasem 49,47 (el. 49,21). Wygrał Kacper Majchrzak z czasem 49,20. Na 50 m dowolnym pływak Omegi zajął 4. miejsce z czasem 22,93. Niestety, w Kłajpedzie żadnemu z naszych pływaków nie udało się uzyskać kwalifikacji do Tokio.
Zadowoleni ze startu na Litwie mogą być za to Mateusz Chowaniec z Wodnika Siemianowice i Kacper Majchrzak z Warty Poznań, którzy czasami na 200 m dowolnym 1.48,46 i 1.48,58 wywalczyli miejsce w olimpijskiej sztafecie 4x200 m dowolnym. W korespondencyjnej walce pokonali startujących w Pradze Kacpra Stokowskiego – 1.49,93 i Pawła Korzeniowskiego – 1.50,18. W stolicy Czech w konkurencji 100 m motylkowym wygrał Marcin Cieślak, ale czas 52,87 był daleki od olimpijskiego minimum.