Pływanie. Niesamowite! Paulina Piechota poprawiła rekord Polski aż o 7 sekund. Jest złoto i minimum na ME

W Olsztynie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Już pierwszego dnia znakomicie spisali się łódzcy reprezentanci.

Rewelacyjnie popłynęła na 800 m dowolnym Paulina Piechota z UKS 190, która nie tylko wygrała i została mistrzynią Polski, ale wynikiem 8:18,62 ustanowiła rekord Polski seniorek i uzyskała minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Nowy rekord kraju jest lepszy od poprzedniego aż o 7 sekund.

Drugie miejsce w tym wyścigu zajęła Aleksandra Knop z wynikiem 8:34,79, koleżanka klubowa Pauliny. Kilkadziesiąt minut wcześniej Ola zdobyła złoty medal i została mistrzynią Polski w konkurencji 400 m zmiennym, w której uzyskała czas 4:38,86. Obie zawodniczki trenują pod opieką szkoleniową Marcina Młynarczyka i Sylwii Kowalskiej.

Dwa medale wywalczył Jakub Kraska z AZS Łódź. Podopieczny trenera Macieja Hampla w rywalizacji na 50 m dowolnym w gronie seniorów czasem 21,73 zapewnił sobie brązowy medal, a w grupie młodzieżowców został mistrzem Polski.