Pływanie. Nie ma mocnych na Olę Urbańczyk

Sześć startów i sześć zwycięstw zanotowała Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk (AZS UŁ PŁ) w pierwszych pływackich zawodach Grand Prix sezonu 2016/17 w Krakowie.

Ola wygrała 50 i 100 m st. dowolnym z czasami 24,39 i 54,65, 50 m st. grzbietowym - 26,85, 50 i 100 m st. motylkowym - 25,61 i 58,68 (rekord okręgu łódzkiego) oraz 100 m st. zmiennym - 59,77. Ola wywalczyła trzy nagrody 1200 zł. za pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej i dwa razy po 500 zł za zwycięstwa w punktacjach stylu dowolnego i motylkowego. 1200 zł nagrody dla trenera najlepszej zawodniczki otrzymał Bartosz Olejarczyk, szkoleniowiec a prywatnie mąż naszej najlepszej zawodniczki.
Trzecie miejsce w punktacji ogólnej kobiet, a pierwsze w kategorii 17/18 lat, zajęła Paulina Piechota (UKS 190 Łódź), która zwyciężyła w konkurencjach 400 i 800 m st. dowolnym - 4:12,56 i 8:37,16. Szósta w klasyfikacji była Milena Karpisz UKS 5 Konstantynów. Filip Wypych wygrał wyścig na 50 m st. dowolnym - 22,33.