Pływanie. Nasi zawodnicy wracają z mistrzostw Polski z medalami

Ostrowiec gościł młodych 16letnich pływaków, którzy walczyli o medale w rocznikowych letnich mistrzostwach Polski.

Dwukrotną mistrzynią Polski w konkurencjach 200 i 400 dowolnym została Klaudia Skibiak z UKS 190. Po dwóch złotych, trzeci swój medal, tym razem brązowy wywalczyła na 800 m dowolnym. Kolejne medale dla UKS 190 zdobyli: Olivia Rajca srebrny w konkurencji 800 m dowolnym i brązowy na 400 m tym samym stylem, Tatiana Dąbrowska srebrny w konkurencji 200 m motylkowym, Wiktor Rajca brązowy na 400 m zmiennym. Srebro w sztafecie 4x200 m dowolnym wywalczyły: Dąbrowska, Barbara Pawłowska, Rajca i Skibiak. Srebro w finale na dystansie 200 m grzbietowym i brąz na dystansie 100 m grzbietowym zdobył Franciszek Bliźniewski z UKS 149.Trzy brązowe medale wypływali reprezentanci MKS Jedynka. Dwa w stylu motylkowym na dystansach 100 i 200 m zdobył Wiktor Purtak, a trzeci Kacper Lik w konkurencji 1500 m dowolnym.Srebrny krążek wywalczyła w wyścigu na 200 m dowolnym Katarzyna Szlęk z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki.
Przypomnijmy. W Oświęcimiu w mistrzostwach Polski juniorów 15letnich reprezentanci naszego regionu, którzy wrócili z dorobkiem 14 medali.