Pływanie. Nasi mistrzowie mają godnych następców. Grad medali juniorów

Dziewięć medali przywieźli nasi pływacy z mistrzostw Polski juniorów 16-letnich, które odbyły się w Lublinie.

Aż pięć z nich zdobyli reprezentanci Piątki Konstantynów, podopieczni trenera Tomasza Kotusa. Bartosz Skóra zdobył złoto na 50 m, srebro na 200 m i brąz na 100 m klasycznym, a Damian Romanowski dwa brązowe krążki na 50 i 100 m dowolnym.
Bardzo dobrze spisali się także Wiktor Labich z MKS Trójka, który wywalczył złoty medal na 400 m zmiennym i brązowy na 200 m zmiennym. Dwa tytuły wicemistrza kraju zdobył Konrad Zieliński z UKS 190 na 400 i 1500 m dowolnym.
W zawodach nie startowała Aleksandra Knop, szykująca się już w Gwangju do startu w mistrzostwach świata. Podobnie jak Jan Kałuskowski i Jakub Kraska, którzy mają pomóc wywalczyć polskiej sztafecie olimpijską kwalifikację.
Wracając do juniorów. Ich grad medali przywiezionych ze zmaganiach w kilku kategoriach wiekowych dowodzi, że pływanie w Łodzi ma się dobrze. Trzeba mu pomagać i nie przeszkadzać.