Pływanie na wodach otwartych. Na MŚ nieźle zaprezentowali się zawodnicy UKS 190

W Eilat w Izraelu trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu na wodach otwartych.

W wyścigu na dystansie 10 km w kategorii 18-19 lat walczyli reprezentanci UKS 190 Łódź Paulina Piechota i Patryk Pawlaczyk.
Oboje zaprezentowali się z dobrej walecznej strony. Patryk długo płynął w okolicy 10 miejsca, by ostatecznie w gronie 37 zawodników dopłynąć do linii mety na 16 pozycji. Paulina natomiast podczas mocnego finiszu wyprzedziła kilka rywalek i była siedemnasta. Startowały 34 zawodniczki. To są obiecujące wyniki, bowiem do tej pory nasi zawodnicy nie specjalizowali się w pływaniu na wodach otwartych. Jest w zawodnikach UKS 190 wielki sportowy potencjał. Czy wykorzystają go, pływając na wodach otwartych i w tej konkurencj powalczą o udział w igrzyskach olimpijskich? Wierzymy, że jest to możliwe.
Najwyżej z polskiej ekipy uplasował się Krzysztof Chmielewski (UKS Muszelka Wa-wa), który zajął 6. miejsce w kat. 14-15 lat na dystansie 5 km.

Sukces łodzianki na mistrzostwach Europy masters w Słowenii. Ewa Stępień (panieńskie nazwisko Soszyńska) wywalczyła brązowy m3edal na 100 klas. Wcześniej była dwa razy czwarta.