Pływanie. Na Oli Urbańczyk można polegać jak na Zawiszy

W mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu znakomicie spisała się najlepszy łodzianka.

Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk (AZS) zdobyła złote medale na 50 m grzbietowym – 28,29 i 50 m motylkowym – 26,10. Paulina Piechota (UKS 190) wywalczyła złoto na 1500 m dowolnym – 16.41,28, a srebro na 400 m. Aleksandra Knop (UKS 190) zdobyła srebrny medal na 400 m zmiennym poprawiając rekord Polski 14–latek czasem 4.52,05. Także na 200 m dowolnym – 2.03,43 i 1500 m dowolnym – 17.27,17 Ola ustanowiła nowe rekordy kraju w swojej kategorii wieku. Srebrny krążek na 400 m zmiennym zdobył Marcel Wągrowski (Olimpijczyk Aleksandrów).
Dwa brązowe medale na 400 i 800 m dowolnym wypływała Milena Karpisz z Piątki Konstantynów. Brązowy medal na dystansie 200 m zmiennym, ustanawiając jednocześnie czasem 2.03,70 nowy rekord Polski 17–latków, wywalczył Jan Kałusowski (MKS Trójka). Brąz zdobył także Maksymilian Zgierski (AZS) na 50 m motylkowym. Srebrny krążek w sztafecie 4x100 m dowolnym zdobył AZS w składzie: M. Zgierski, Bartłomiej Lassek, Michał Brzuś i F. Wypych. Mistrzostwa były kwalifikacjami do najważniejszych tegorocznych międzynarodowych zawodów. Na mistrzostwach świata w Budapeszcie wystartują Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk, Paulina Piechota i Filip Wypych.
Do reprezentacji na mistrzostwa Europy juniorów w Netanji zakwalifikowali się: Jan Kałusowski, Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów), Marcel Wągrowski i Jakub Kraska (Piątka Konstantynów). Wągrowski i Kraska wystartują także w mistrzostwach świata juniorów w Indianapolis.