Pływanie. Na koniec ME. Czwarte miejsce łodzianina Jakuba Kraski w sztafecie

r-bo
Niestety nie udało się polskim pływakom zdobyć drugiego medalu na mistrzostwach Europy w Budapeszcie.

W naszym dorobku pozostał jeden srebrny medal zdobyty przez Katarzynę Wasick na 50 m dowolnym. Tuż za podium, ukończyła finałowy wyścig na 4x100 m zmiennym męska sztafeta w składzie: Kacper Stokowski - 54,18, Jan Kozakiewicz - 59,34!!!, Jakub Majerski - 51,11 i łodzianin Jakub Kraska (AZS) - 48,19. Wynik sztafety 3.32,82 jest nowym rekordem Polski. Wygrał zespół WLK. Brytanii - 3.28,59.
4. miejsce na 100 m motylkowym zajął Jakub Majerski z wynikiem 51,11. Wygrał Kristof Milak (Węgry) - 50,18.
W pozostałych konkurencjach ostatniego dnia tytuły mistrzowskie zdobyli: 50 motylkowym K - Ranomi Kromowidjojo (Holandia) 25,30, 50 m dowolnym M - Ari-Pekka Ljukonnen (Finlandia) 21,61, 50 m klasycznym K - Benedetta Pilato (Włochy) 29,35 (w półfinale 29,30 rek. świata), 200 m grzbietowym K - Margherita Panziera (Włochy) 2.06,08, 400 m zmiennym M - Ilya Borodin (Rosja) 4.10,02, 400 m dowolnym K - Simona Quadarella (Włochy) 4.04,66, 4x100 m zmiennym K - Wlk. Brytania 3.54,01.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?