Pływanie. Na Bartłomieja Lasska z KU AZS PŁ nie było mocnych

Najlepszym zawodnikiem II Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Dyrektora MOSiR Tychy został Bartłomiej Lassek z KU AZS PŁ.

Łodzianin zgromadził najwięcej punktów i uzyskał najbardziej wartościowy rezultat imprezy 50,32 na dystansie 100 m dowolnym. Drugie miejsce w klasyfikacji open kobiet wywalczyła Zuzanna Dzwonnik także z KU AZS PŁ.
W kategorii 13-14 lat najlepszą zawodniczką była Małgorzata Karbownik z MKS Jedynka. Jej kolega klubowy Kacper Płoszka był drugi w punktacji chłopców w tej grupie wiekowej, a trzecie miejsce zajął Bartosz Kobus  z KU AZS PŁ. Drugie miejsce wśród juniorek 15-16 letnich zajęła Katarzyna Szlęk także z AZS PŁ.
Triumfatorzy klasyfikacji punktowej wygrywali również konkurencje indywidualne, a na najwyższym stopniu podium stanęli także: Kacper Filipczak (Wiking Tomaszów Maz.), Maciej Szewczyk i Szymon Stanisławski (MKS Jedynka), Julia Bartczak (KU AZS PŁ) i Julita Kossowska (UKS 190)

W sobotę i niedzielę w Zatoce Sportu złot gwiazd polskiego pływania. W Łodzi odbędą się kolejne zawody Grand Prix.